Як влада й опозиція розколюють Майдан

Євромайдан – найрезонансінша подія Східної Європи 2013-2014 років. Насамперед для України та Росії, але й інші наші сусіди переймаються долею українського протесту та майбутнім України. Не дивно, що чимало політологів та політтехнологів зараз працюють у темі Майдану, допомагають аутсайдерам протестного руху взяти під контроль емоції і прагнення народу, а владі – керувати ситуацією в країні в цілому, на Майдані – зокрема.

Опозиція оголосила, що в неділю 12 січня відбудеться перше цьогорічне народне віче на Майдані Незалежності у Києві. В той самий час, 11 та 12 січня, у Харкові має відбутися “Перший всеукраїнський форум Євромайданів”. Очевидно, що ці події не можуть відбуватися паралельно, бо ж на Форум повинні зібратися активісти усіх регіональних протестних осередків, тобто – ядро Євромайдану України. То хто ж тоді буде присутній на вічі у неділю, якщо всі активісти будуть у Харкові?

Та й навіщо, власне, збирати якийсь форум у Харкові, вотчині чорносотенців Допи і Гепи, якщо таким форумом може стати і недільне віче, і будь-який інший день у самому серці народного протесту – на Майдані Незалежності, з усіма ключовими фігурами “на борту”? Схоже на те, що хтось намагається організувати альтернативні масові структури, які вноситимуть розкол у дії активного прошарку учасників Майдану, збиватимуть з пантелику і таким чином спробують загасити усілякі протести. Адже цілком зрозуміло, що розпорошеність зусиль призведе до нівелювання їхніх результатів.

Кому вигідно дезактивувати справжній Майдан за допомогою іграшкових? Тому, хто виставляє на вибори технічних кандидатів на кшталт персонажа з прізвищем Противсіх. Тому, хто хоче якомога довше керувати в Україні. Тому, чиї “бізнесові” успіхи залежать від перебування при владі. Нинішньому президентові України та його оточенню.

Але й опозиції теж вигідний розкол Майдану. Он і нардеп Бригинець вже заявляє, що Громадська рада майдану – “не з нами”, тобто не з опозицією, а сама по собі, і невідомо що витворяє. Але ж Громадська рада просто вимагає прозорості дій опозиції і визначеності курсу, а не шарахання з боку в бік та чвар між опозиційними лідерами. На Майдані стоять не тільки і не стільки прихильники “Батьківщини”, УДАРу й “Свободи”. Є ще й позапарламентська опозиція, і прості люди, які прагнуть змін і якості життя. Зважати треба на всіх, а не лише на своїх, як деякі сучасні політичні діячі.

Не виключено, що харківський форум стане першим кроком до дискредитації та цілковитої розпорошеності Майдану. Владі треба, щоб люди зневірилися й пішли додому. При цьому нинішні очільники дуже добре показують свою байдужість до всього, що відбувається, вдаючи, що не беруть участі в цих “іграх”.

Харківського форуму треба остерігатися, бо він може мати не кращі наслідки ніж сумнозвісні Харківські угоди.

Вадим Сосновський
спеціально для УП

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір