Кандидатом на посаду Президента України від “Опозиційного блоку” на виборах 2019 року стане Олександр Вілкул.

Сам новообраний кандидат заявив, що вже почав проводити зустрічі з виборцями, повідомляє “НВ”.

Розкол в “Опоблоці”

Всередині “Опозиційного блоку” триває конфлікт з приводу змін до партійних документів. Минулого тижня деякі представники цієї політсили, зокрема Сергій Ларін, Нестор Шуфрич і Василь Німченко, намагались передати до Міністерства юстиції рішення Окружного адмінсуду Києва. Він заборонив змінювати установчі документи, а також керівництво партії, йдеться у зверненні частини “Опоблоку”.

Депутати стверджують, що передати постанову суду до Мін’юсту їм не вдалось. Юрій Павленко, який очолює Житомирську обласну організацію партії і пройшов до парламенту від “Опозиційного блоку”, у коментарі НВ зазначив: суди можливі з приводу будь-яких змін у документах партії. А з’їзд, який відбувся у суботу, він вважає нелегітимним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народний депутат назвав українську мову «националистической диктатурой»

Голова фракції “Опозиційний блок” у парламенті Вадим Новинський вважає сумніви щодо легітимності з’їзду провокаціями. У з’їзді взяли участь 148 делегатів, яких обрали від імені 47 тис. членів 18 регіональних організацій. Це більш ніж дві третини від загальної кількості членів партії. А згідно зі Статутом, такий з’їзд вважається повноважним, заявив Новинський.

На зборах змінили Статут партії. Новим керівним органом стала політрада, яку очолив Борис Колесніков. У коментарі журналістам він заявив, що колишні однопартійці намагаються дискредитувати політсилу.

Погані новини для прихильників “Опоблоку”

Суперечки довкола бренду “Опозиційний блок” спричинять розгубленість виборців, які симпатизують цій політичній силі і підтримують колишню “Партію регіонів” – таку думку в коментарі НВ висловив директор соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович. За його словами, колишня монолітна “Партія регіонів” фактично розділилась на три табори.

Юрій Бойко – найбільш впізнаваний серед їхніх кандидатів, каже соціолог. Але реальні заміри рейтингів Мураєва, Вілкула і Бойка будуть пізніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп поклав квіти до пам’ятника й забрав назад

Нагадаємо, Юрій Бойко написав заяву до правоохоронних органів з приводу проведення з’їзду “Опозиційного блоку”. Депутат вважає, що колишні однопартійці перешкоджають діяльності політичних партій і підробляють документи.

Близько місяця тому Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна виключили з фракції “Опозиційний блок” у парламенті. Раніше депутати Юрій Бойко і Вадим Рабинович у Верховній Раді підписали угоду про створення “Опозиційної платформи – За життя”.

Поділитися:
 • 30
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  30
  Shares