Протягом останніх п’яти років завдяки підвищенню попиту на Близькому Сході та в Азії обсяги торгівлі зброєю зросли до найвищого рівня після холодної війни.

Такі дані наводить Al Jazeera з посиланням на Стокгольмський міжнародний інститут дослідження миру (SIPRI).

«Обсяги міжнародних переміщень важкого озброєння стабільно зростають з 2004 року», – констатують в SIPRI.

За даними Інституту, за період 2012-2016 рр. цей показник зріс на 8,4% порівняно з п’ятиріччям 2007-2011 рр.

Світовий обсяг торгівлі зброєю протягом цього періоду досягнув рівня 1950 року, стверджують дослідники.

Різке зростання на Близькому Сході

Найбільший внесок у попит зброї за останніх п’ять років належить регіону Азії і Океанії – за даними SIPRI, на країни цього регіону припадає 43% світового імпорту зброї.

Найактивніше зростання імпорту продемонстрували країни Середнього Сходу й Перської затоки – їхній показник зріс із 17% аж до 29%.

«Незважаючи на низьку ціну нафти, той регіон і далі підвищував рівень закупівлі озброєнь, вважаючи зброю найкращим аргументом у розв’язанні конфліктів і напруженості», – каже співробітник Інституту Пітер Веземан (Pieter Wezeman).

Європа, Індія і США

Частка Європи у світовому імпорті зброї за 2012-2016 рр. знизилася на 7% і зараз становить 11%. Найбільшим імпортером зброї за п’ять років була Індія, на другому місці – Саудівська Аравія.

США й надалі залишаються найбільшим у світі експортером зброї з часткою на ринку 33% – на 3% більше, ніж у 2007-2011 рр.

Друге місце серед експортерів – у Росії – 23%. Китай на ринку тримає 6,2%, Франція – 6%, за нею іде ФРН – 5,6%.

Як повідомляв «Український простір», міністр оборони Польщі Антоні Мацєревич заявив, що Росія показує м’язи, але за цим нічого немає, одначе, без сумніву, напрямок дії Росії – як за часів холодної війни, агресивний.

Євген Шкодун

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Leave a Comment