Нещодавно у Белграді гостював пан провідний диктатор Європи Алєксандр Лукашенко, а вже сьогодні сербійську землю топче Сєргєй Лавров.

На аеродромі Лаврова зустрічав віце-прем’єр і міністр закордонних справ Республіки Сербії Івиця Дачич, який глибокодумно повідомив, тримаючи над Лавровим падобран… вибачте, парасолю: “Між Російською Федерацією і Сербією укладено договір про стратегічне партнерство, і ми бажаємо, щоб стосунки між нашими братніми країнами тільки розширювалися та зміцнювалися. Сербський народ і уряд зустрічають очільника російської дипломатії з великою радістю”.

Також читайте:
“Недруг” Путіна Лукашенко поїхав до друзів Путіна у Сербію

Сербські посадовці, які нещодавно заявили, що не можуть здійснювати роботи щодо будівництва “Південного потоку”, якщо Болгарія не владнає усі проблеми з ЄС, зараз задерли носа і вважають, що №великі потуги зараз борються за прихильність Сербії”. Тобто, маленька Сербія відчула себе значним гравцем, за якого змагаються ЄС і Росія.

Лавров так і сказав – що Росія високо цінує позицію Сербії, яка бажає об’єднання, а не роз’єднання Європи. А, ви хочете знати, де тут намагання завоювати прихильність сербів? А! Росія обіцяє допомагати Сербії, якщо Сербія допоможе тиснути на Болгарію у питанні будівництва газогону!

Також читайте:
Цензура ЗМІ у Сербії: шлях у Європу?

Хоча, можливо, Лавров їм і ще щось пообіцяє персональне. Зокрема завтра російський міністр зустрічатиметься з очільником сербського уряду Алєксандром Вучичем та президентом Республіки Сербії Томиславом Николичем.

Утім, хоч що обіцяв би Лавров сербським посадовцям, а російська газова карта вже побита відмовою Болгарії працювати над “Південним потоком” і зняттям санкцій з Ірану.

Фініта ля комедіа.

Але те, як сербські керівники самі собі намагаються здатися поважними персонами, дуже розчулює. Як діти, чесне слово.

Володимир Криницький
krynytsky.v@gmail.com

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment