Обережно: Інтернет призводить до змін у мозку!

Дослідницька група китайських учених встановила, що у мозку людини, котра потерпає від Інтернет-залежності, стаються зміни, аналогічні до тих, що виникають від алкоголю й наркотиків.

 

Зображення - uahq.net

 

Дослідники зробили МРТ головного мозку 35 особам віком 14-21 р. Опитуванням було встановлено, що 17 з них мають ту чи іншу стадію Інтернет-залежності , адже вони позитивно відповіли на питання, чи були в них багаторазові невдалі спроби контролювати, скорочувати інтенсивність або зовсім припинити користування Інтернетом.

 

Результати МРТ залежних від Інтернету людей порівняли з результатами аналогічного дослідження здорових осіб. Порівняння дало змогу виявити зміни у роботі білої речовини головного мозку, серед яких – порушення роботи тканин, котрі керують емоціями, самоконтролем та процесом прийняття рішень.

 

“Отримані нами результати свідчать, що залежність від Інтернету цілком може мати психічні й нервові механізми, тотожні тим, що діють при хімічних залежностях чи психічних розладах”, – пояснив керівник дослідницької групи Хао Лей.

 

Як повідомив з цього приводу професор лондонського Кінгс-коледжу Гюнтер Шуман, раніше подібні процеси було виявлено у мозку людей, залежних від відеоігор. “Обидва дослідження наочно продемонстрували зміни нервових зв’язків між частинами мозку, а також зміни у роботі мозку у тих людей, котрі багато часу присвячують відеоіграм чи Інтернету”, – вважає Г. Шуман.

 

Визначними вважають результати дослідження й деякі психіатри, наголошуючи, що тепер наука має підтвердження того, про що багато лікарів раніше лише говорили.

(За матеріалами www.rbc.ua)

 

Втім, аби це дослідження мало більш об’єктивний характер та більшу наукову значимість, йому багато ще бракує. Зокрема, було обстежено дуже малу кількість пацієнтів, аби вважати дослідження достатньо репрезентативним. Крім того, досі не існує чітких критеріїв визначення Інтернет-залежності, як і її діагностики.

 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір