Зважаючи на те, що Україна перебуває в процесі реформи чинного законодавства, багатьох цікавить, які ж зміни відбудуться в освітній сфері, чи будуть вони кардинальними?

Нещодавно відбулася прес-конференція на тему “Аналіз вступної кампанії 2014. Нововведення у процес ЗНО” за участі керівника Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, першого заступника міністра освіти і науки України Інни Совсун, доцента кафедри теорії громадянства і права Національної академії внутрішніх справ України Андрія Завального, ректора Національної академії управління Сергія Явохіна, заступника першого проректора НТУ КПІ Володимира Тимофієва та проректора по науково-педагогічній роботі Київського національного університету харчової промисловості Олени Пожеванової.

Під час прес-конференції Ігор Лікарчук відкрив завісу і розповів про головні нововведення, які пропонує Український центр. Перше – результат визначатиметься за принципом: склав ЗНО чи не склав. І навіть із результатом 101 бал абітурієнт матиме шанс вступити до вишу.

Друге – відмова від сертифікатів ЗНО, виданих у попередні роки.

Третє – скорочення переліку предметів, які виносяться на ЗНО. Вилучено всесвітню історію та світову літературу.

Четверте – усі одинадцятикласники складатимуть єдиний тест з української мови, результати якого будуть зараховані як державна підсумкова атестація, а також як ЗНО.

П’яте – дворівневі тести з української мови та літератури. Адже це неправильно, коли абітурієнти складають однаковий іспит, вступаючи один на філологію, а інший – на кібернетику.

Інна Совсун зазначила, що на 2016 рік плануються великі зміни щодо розподілу держзамовлення. Міністерство буде здійснювати розподіл 80% коштів, а решта 20% будуть бронюватися і розподілятися туди, куди підуть найсильніші абітурієнти. Також вона зазначила, що на сьогодні майже кожен випускник може вступити до університету, бо деякі вищі навчальні заклади приймають всіх підряд, аби отримати гроші за контракт.

Сергій Явохін переконаний, що закону про освіту потрібні кардинальні зміни, адже сьогодні багато абітурієнтів вступають у будь-який ВНЗ, аби тільки на бюджет. Тому потрібно реформувати механізм держзамовлення.

Дивлячись на статистику вступної кампанії 2014 року, можна зробити висновок, що попит на юридичні та економічні спеціальності зменшився. Натомість на IT-спеціальності зріс – це великі позитивні зрушення.

Катерина Лесик

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment