Кілька українських соціологічних і медійних організацій – Інститут аналізу і прогнозування (ІАП), компанія «Соціопрогноз», інформаційний центр «Київський прес-клуб» і платформа «Медіахаб» – провели одне з найбільших у країні опитувань громадської думки.

Його результати дуже відрізняються від даних, опублікованих раніше чотирма іншими соціологічними службами, серед яких відомий своєю співпрацею з владою Центр Разумкова.

Дослідження проводилося в рамках проекту «Територія реформ. Кризовий моніторинг». Зокрема, соціологи цікавилися електоральними настроями громадян країни. Результати опитування були представлені 28 листопада 2017 року прес-центрі Національної спілки журналістів України в Києві.

В цілому електоральні орієнтації громадян України мають такий вигляд: понад 39,2% громадян України висловилися за дострокові парламентські вибори, при цьому 24,4% не бачать в них необхідності, а 36,4% не змогли визначитися зі своєю позицією з цього питання.

Також стало відомо, що якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчим часом, 69,8% населення неодмінно взяли б у них участь, 26,9% не голосували б, а 3,3% так і не вирішили для себе, чи підуть вони на вибори.

На запитання «За кого ви голосували б, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?» респонденти з 24 областей України й Києва відповіли таким чином:

Як видно, в трійку лідерів, яким симпатизує українське населення, увійшли «Батьківщина» Юлії Тимошенко, «Солідарність» Юрія Луценка й партія «За життя» Вадима Рабиновича. У той час як раніше оприлюднене опитування, проведене за участі Центру Разумкова, показало першість БПП, «Батьківщини» й «Опозиційного блоку».

Згідно ж з останніми дослідженнями, «Опозиційний блок» далі стрімко втрачає підтримку електорату. Деякі експерти бачать причину в низці спільних голосувань в парламенті цієї опозиційної сили з провладними фракціями, що не схвалюється її електоратом.

Крім іншого, завдяки опитуванню громадської думки вдалося простежити тенденцію до зміни електоральних і партійних симпатій українців порівняно з попереднім подібними дослідженнями, що проводили інші організації. На відміну від результатів, наданих Центром Разумкова, дані про електоральні вподобання українців від Інституту аналізу та прогнозування в цілому збігаються з результатами інших соціологічних служб, таких як SOCIS і «Демократичні ініціативи» – відмінність становить не більше 1-1,5%.

Соцдослідження проводилося з 14 по 24 вересня 2017 року методом індивідуального інтерв’ю «тет-а-тет» з респондентами за місцем проживання в 24 областях України (за винятком тимчасово непідконтрольних територій) і в Києві. Було опитано 2008 респондентів. Стандартне відхилення становить 1,36-2,24% при 95% достовірності.

Поділитися:
 • 37
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  37
  Shares

Leave a Comment