В Горі вирішено знову встановити пам’ятник Сталіну, знесений за наказом президента Михаїла Саакашвілі 2010 року. Міністерство культури Грузії рекомендувало поставити пам’ятник поруч будинком-музеєм. Опозиція вже звинуватила уряд Бідзіна Іванішвілі в “прославлянні найлютішого ворога грузинської державності”.

 


 

Рішення про відновлення пам’ятника Йосипу Сталіну було ухвалено кілька днів тому. У Міністерстві культури країни наголошують, що “муніципалітет звернувся до нас з листом після того, як постанову було прийнято”, повідомила заступник глави прес-служби міністерства Кеті Ебаноідзе.

За її словами, автори листа зверталися до керівництва міністерства з питанням, в якому саме місці встановити пам’ятник. “Вони пропонували сквер або місце біля будинку-музею Сталіна. Ми рекомендували останній варіант”, — зазначила пані Ебаноідзе, особливо підкресливши, що варіант відновлення пам’ятника на колишньому місці, тобто на центральній площі Горі, “офіційно не розглядався”. Втім, будинок-музей Сталіна знаходиться поряд з тією самою площею. Раніше міністерство відмовилося перетворити його у філію Тбіліського музею радянської окупації.

 


 

Соратники президента Михаїла Саакашвілі вже висловили обурення “антидержавним рішенням уряду” і поклали відповідальність за рішення щодо пам’ятника особисто на прем’єра Бідзіна Іванішвілі. “Іванішвілі показує своє справжнє обличчя, відновлюючи пам’ятник тирану, імперські спадкоємці якого бомбили цю площу касетними бомбами в серпні 2008 року”, – заявив член парламенту Нугзар Циклаурі.

Семиметровий пам’ятник Йосипу Сталіну простояв в центрі Горі з 1952 по 2010 рік, коли його демонтували за особистим наказом президента Саакашвілі. З тих пір скульптура зберігалася в селі Каралеті недалеко від кордону з Південною Осетією.

Прикметно, що пам’ятник може бути встановлено якраз до 5-ї річниці сумнозвісної “війни 08-08-08″…

 


 

За матеріалами “Коммерсант”.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment