Німецьким дітям – про українських атомників

Будні Рівненської атомної електростанції стали темою одного з уроків у школі Evangelisches Schulzentrum Leipzig (м. Лейпциг, Німеччина). Популярно про РАЕС та про атомну енергетику учням четвертого класу розповіла доктор історичних наук, науковий керівник Інституту Гердера (м. Марбург, Німеччина) Анна Вероніка Вендланд.

[adsense_id=”1″]

Анна Вероніка Вендланд вперше відвідала Рівненську АЕС у грудні 2012 року. Й роботу над монографією «Історія радянських та пострадянських атомоградів» розпочала саме з Рівненської АЕС – найстарішої діючої атомної електростанції в Україні. Згодом з тривалими відрядженням вона побувала на РАЕС ще одного разу. Понад місяць дослідниця вивчала історичні матеріали, проводила інтерв’ю з нинішніми та колишніми працівниками атомної станції, побувала практично в усіх основних цехах, знайомилася зі складним обладнанням та специфікою роботи спеціалістів.

– У цій школі, в четвертому класі вчиться і мій син Ілля-Микола, – розповіла пані Вендланд. – Я провела для дітей урок про атомну енергетику, розказала про роботу на Рівненській АЕС, показала світлини, які я знімала у місті енергетиків Кузнецовськ. Діти були в захваті й дуже цікавились, у чому полягає робота атомника.

За словами німецької дослідниці, серед тамтешньої малечі «на ура пішов спецодяг робітників реакторного цеху». Його комплект на пам’ять німецькій дослідниці подарували на РАЕС. А у школу вона його принесла «для наочності». Діти охоче приміряли спецкостюм та фотографувалися з табличками із зображенням вказівних знаків українською мовою з електричного цеху РАЕС.

– На прикладі цього спецодягу багато що я й змогла пояснити, – зауважує науковиця. – Чому треба переодягатися, коли заходиш у зону суворого режиму, чому треба з собою мати дозиметри, як функціонують саншлюзи та контрольні пункти, як захищаються експлуатаційники від радіації та які правила захисту існують.

Загалом за словами Анни Вероніки Вендланд, на РАЕС нині створені всі сприятливі умови для плідної роботи. Вона відзначає відкритість та високий професіоналізм рівненських атомників.

Ігор Галущак

Фото прес-служби РАЕС

Анна Вероніка Вендланд на РАЕС
Анна Вероніка Вендланд на РАЕС
Німецькі діти охоче фотографувалися у спецодязі рівненських атомників
Німецькі діти охоче фотографувалися у спецодязі рівненських атомників
Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір