Нідерланди спонсоруватимуть аборти

Уряд Нідерландів планує створити фінансовий фонд для фінансування абортів у країнах, що розвиваються. Це стане своєрідною відповіддю ініціативі президента США Дональда Трампа зі скасування фінансування неурядових організацій, що опікуються перериванням вагітності.

«Заборона абортів не зменшить їхньої кількості, – цитує Al Jazeera слова міністерки торгівлі й розвитку Нідерландів Ліліан Плоумен. – Це призводить тільки до збільшення нелегальних операцій і загибелі більшої кількості жінок».

Пані Плоумен повідомила, що рішення адміністрації Трампа може спричинити значний регрес у справі охорони жіночого здоров’я. «Ми не можемо цього дозволити», – запевнила вона.

«Маємо компенсувати ці втрати створення фонду, до якого вноситимуть гроші уряди, підприємства і організації, щоб жінки могли зберігати контроль над своїм тілом», – сказала міністерка.

Уперше заборону фінансування НУО, які надавали послуги з переривання вагітності, а також провадили просвітницько-інформаційну діяльність щодо абортів, 1984 року заборонив Рональд Рейган. Білл Клінтон 1993 року скасував заборону, після чого 2001 року була нова заборона авторства Джорджа Буша, і нове її скасування у 2009-му від Барака Обами.

Як раніше повідомлялося, у Польщі уряд розглядав можливість ввести нові обмеження на переривання вагітності, що викликало бурхливі протести серед поляків і особливо польок. Наразі змін до законодавства про аборти в Польщу не внесено.

Євген Шкодун

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір