Всі ми звикли, що в кожному місті є свої пам’ятники – видатним діячам культури, мистецтва, історії. Але навколо нас існує безліч інших скульптур: інколи кумедних, досить дивних, неочікуваних та незвичайних. І сьогодні познайомимо вас із найцікавішими серед них.

Один з таких “дивних” пам’ятників розташований у місті Миргороді Полтавської області, зроблений 13-річним учнем художньої школи. Сюжет взятий із твору Миколи Гоголя, в якому посеред Миргорода у калюжі, яка ніколи не всихала, лежали свині.

1

В Житомирі минулого року з’явився пам’ятник, що сподобається усім ласунчикам – пам’ятник морозиву. Він навіть потрапив до Книги рекордів України як перший і єдиний пам’ятник цих ласощів. Висота його становить три метри, а загальна вага 14 тонн.

2

І це не єдиний “їстівний” пам’ятник в Україні. Наприклад, на трасі “Київ – Одеса”, у Кіровоградській області встановлено пам’ятник українському салу. Правда це не велетенський шмат сала, а порося золотистого кольору, що привітно посміхається. Ініціатором створення монумента виступив відомий ресторатор Михайло Поплавський.

3

До смачних монументів належить і пам’ятник ніжинському огірочку. Встановлений він, як ви вже здогадались, у місті Ніжині Чернігівської області. Композиція представлена у вигляді бочки для солінь, на якій у всій красі лежить сам винуватець – ніжинський огірок. При цьому постамент зображений у вигляді льоху для зберігання консервації.

4

Візитівкою Полтавщини став пам’ятник національній страві – галушці. Пам’ятник зображений у вигляді глибокої декорованої тарілки з 12-ма величезними бетонними галушками. Поруч із тарілкою на величезному помості у вигляді дерев’яного столу лежить велика ложка, на якій люблять сидіти туристи, щоб зробити пам’ятне фото.

5

Також не дивно, що пам’ятники існують навіть овочам та фруктам. Наприклад, в Одесі є пам’ятник апельсину, або пам’ятник “хабарам”. Завдяки цитрусові тут з’явився порт. Павло II не хотів виконувати наказу матері і будувати гавань, але одесити, знаючи, що імператор любить апельсини, вислали йому кілька возів. Підкупивши царя, одесити отримали бажане.

6

Звичайно, це не всі незвичні скульптури, що можна віднайти у різних куточках рідної країни. Напевне, і у вашому місті є якийсь досить дивний, але водночас і милий пам’ятник, що відрізняється від інших, загальноприйнятих. Іноді треба лише озирнутися – і можна побачити диво зовсім поруч.

Надія Саковська
nadin.che21@yandex.ua

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment