Не своїм розумом: помиритися із Заходом Лукашенкові звелів Путін

Під час своєї прес-конференції президент Білорусі Александр Лукашенко сказав, що налагодити відносини з Заходом йому порадив Владімір Путін.

У п’ятницю, 3 лютого, в Мінську відбулася «Велика розмова з президентом». Лукашенко відповів на багато запитань, серед яких були й запитання про білорусько-російські взаємини, повідомляє «Білоруський партизан». Білоруський президент визнав, що останнім часом ситуація складається не надто райдужно. Перш за все це стосується газово-нафтових постачань.

«Без російської нафти ми обійдемося. Нам буде дуже важко, але свобода і незалежність <...> не оцінюється ніякими грошима. <...> Ми все одно знайдемо вихід. Цього в Росії, на жаль, не розуміють. Вони думають, що “нікуди не дінуться”», – сказав Лукашенко. За його словами, в Москві впевнені, що «російській нафті заміни немає». Проте керівництво Білорусі вважає інакше.

Лукашенко вважає, що «в Росії з’явилася якась настороженість, що Білорусь вислизне, що Лукашенко на Захід розвернувся». З його слів, у Росії стали писати, що міністр закордонних справ Білорусі Уладзімір Макей – «головний ворог». Що, нібито, це він, а не Лукашенко, веде Білорусь на Захід. Одначе «ніякий Макей без згоди президента не веде переговорів», – зазначив президент.

«Це узгоджена позиція, на яку мене колись наштовхнув мій друг президент Путін», – заявив глава білоруської держави. Мовляв, Путіну на Заході дорікали, що він диктатора підтримує, і Путін сказав Лукашенкові: «Знайди ти з ними [Заходом] нормальні відносини».

Як ми раніше повідомляли, міністр закордонних справ Білорусі Уладзімір Макей 20 січня під час зустрічі з журналістами заявив, що білоруську історію привласнюють інші держави й пора повернути Білорусі «давні традиції».

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір