Польща недарма шукає для своєї економіки робітників на Сході: самі поляки щораз менше залишаються працювати в своїй країні, переїжджаючи у пошуках самореалізації за межі батьківщини.

Традиційно протягом останніх десятиліть найпопулярнішими європейськими країнами серед поляків були Німеччина, Ірландія і Велика Британія. Та з’ясовується, що й сусідня Чехія може чимало запропонувати польським працівникам.

Чеська економіка попри вищий загальний рівень стикається з тими самими проблемами, що й польська, і перш за все – з браком працівників, повідомляє польський портал www.wp.pl. За кількістю населення Польща майже вчетверо переважає Чехію, тож чеські працедавці бачать на північ від себе велетенський ресурсний потенціал. Окрім того, з польськими працівниками не виникає тих ускладнень, які доводиться долати, працевлаштовуючи українців чи білорусів, адже поляки у Чехії мають практично ті самі права, що й самі чехи.

При цьому останнім часом чеські власники підприємств воліють брати на роботу сімейні пари. Фахівці з кадрів дослідили, що лише кожна десята польська сімейна пара за умови роботи в одній фірмі переходить на іншу роботу чи повертається у Польщу. Працюючи разом, вони швидше налагоджують свій побут в новій країні, набувають нових зв’язків і, зрештою, вирішують залишитися. Здебільшого чеські працедавці одразу надають сімейним парам житло, і це теж дуже впливає на рішення подружжя залишитися в Чехії працювати й жити.

Також працівники одержують інші приємні бонуси на кшталт медичного страхування, оплачених обідів і абонементів у басейн чи фітнес-центр. Тож дедалі більше поляків вирішують спробувати себе на новій роботі у Чехії. Рекрутери розраховують, що вихід Великої Британії з ЄС ще більше посилить цю тенденцію.

Тим часом, як повідомляв «Український простір», польський уряд намагається розробити найвигідніші для своєї економіки варіанти залучення працівників з України й Білорусі для покриття все більшого браку робочих рук у країні.

Володимир Криницький

Поділитися:
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

Leave a Comment