17 березня в ефірі телеканалу ICTV вийшла програма студії «Дизель-шоу», один із сюжетів якої висміював застосування квот щодо україномовного продукту на радіостанціях України. Заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін сказав, що його відомство не залишить цей інцидент без реагування. Голова Нацради Юрій Артеменко також повідомив, що регулятор вивчає ситуацію із показом цієї програми.

“Міністерство інформаційної політики не уповноважене визначати у певних діях або у бездіяльності складу того чи іншого злочину. Наскільки мені відомо, склад злочину «розпалювання національної ворожнечі» підслідне у тому числі до Служби безпеки України. Відповідним чином міністерство реагує на такі випадки, відправляючи запити до СБУ, визначаючи проблему й з проханням дати швидке реагування на таке. І відповідно на цей випадок ми також будемо реагувати”, – сказав заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін в ефірі “Еспресо-ТБ”.

“На даний момент ми працюємо над тим, щоб більше поширювати інформацію про ті законодавчі норми, які вже існують в законодавстві України. Наприклад, та ж сама стаття Кримінального кодексу про розпалювання міжнаціональної ворожнечі, в тому числі – це порушення конституційного ладу і порушення територіальної цілісності, які також ми постійно бачимо на наших телеканалах, в повідомленнях, і в повідомленнях телеканалів поза Україною, які, наприклад, показують карту України без Криму, як частину Російської Федерації”, – повідомив чиновник, додавши, що міністерство інформаційної політики не вповноважене вказувати телеканалам, що показувати і чого не показувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народний депутат назвав українську мову «националистической диктатурой»

У свою чергу ведучий 5-го каналу Роман Чайка заявив, що програма “Дизель-шоу” “брехлива, бо намагається показати, що неможливо створювати якісний контент українською мовою”.

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко повідомив, що не бачив програми: “Сьогодні мені Ольга Герасим’юк, перша заступниця, доповіла про цю ситуацію. Я дав завдання промоніторити, подивитися цей ефір”.

При цьому він заявив, що завжди обережний з оцінками: “Якщо у нас є підстави застосувати санкції, члени Нацради їх застосують. Буде призначена перевірки або моніторинг – подивимось, звернемось до експертів”.

За його словами, “компанія ICTV – з корінням не російським, і пан Богуцький має розуміти відповідальність”.

“Подивимось цю передачу, зробимо висновки, відзвітуємо вам”, – сказав голова Нацради.

Те, що цей номер не тільки показали в ефірі, а й розмістили на всіх офіційних сторінках ICTV в соцмережах, свідчить про підтримку каналом позиції малоросів з “Дизель-шоу”.

Євген Шкодун
за матеріалами “Детектор медіа

Поділитися:
 • 1.6K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1.6K
  Shares

Leave a Comment