Дні Майдану вже минули, змінилася влада, багатьох людей стали турбувати зовсім інші проблеми. Спливають дні і місяці, все змінюється. І от саме в цей час в мене виникло запитання: а чи змінилася свідомість людей? Чи не загинула пам’ять героїв Майдану в серцях українців? Чи є ще сьогодні справжні патріоти? Щоб віднайти для себе відповіді на ці запитання, я вирішила провести власне маленьке розслідування і прогулялася вулицями міста Чернігова.

Під час мого розглядання вулиць я побачила багато такого, що мене вразило. Коли біжиш, увесь занурений у свої справи, можеш не помічати цього, але справжні патріоти серед нас є. Як може не радіти серце українця, коли на шляху багато разів зустрічається синьо-жовта символіка у найрізноманітніших варіантах! Прапори я побачила і на балконах, і в автівках, і на деревах. Жовто-блакитні стрічки прив’язані до парканів біля дороги, на одяг та жіночі сумки, вплетені в зачіски дівчат. В кольори прапора був пофарбований навіть пішохідний перехід, і на цьому фоні місцевий художник розвісив свої картини.

20140709-02

20140709-03

Митці також не стояли осторонь. Наприклад, на одному зі звичайних трансформаторів було намальовано портрет молодого Шевченка та написані його безсмертні рядки: «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине… От де, люде, наша слава, слава України!» А на тому постаменті, на якому стояв раніше пам’ятник Леніну, місцевими майстрами була намальована національна символіка із гаслом «Воля або смерть», а з усіх її боків написані рядки Тараса Шевченка, Лесі Українки та Василя Симоненка.

20140709-04

Але, як не прикро, навіть в цій ситуації знайшлись люди, які вирішили використати патріотизм у своїх корисних цілях. Численні компанії розмалювали свої рекламні плакати жовто-блакитним, заманюючи цим більше потенційних клієнтів.

20140709-05

Не дивлячись на те, що деякі використовують національну символіку в комерційних цілях, все ж таки душа радіє від побаченого. Коли є відчуття, що серед нас є справжні патріоти, що ми єдині у своїх переконаннях – тоді і з’являється віра у свій народ, віра в Україну.

Надія Саковська
nadin.che21@yandex.ua
Фото автора

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment