Людей, які свідомо проживають на окупованих територіях і “не борються за свою землю”, слід позбавити громадянства України.

Про це в інтерв’ю виданню “Цензор” заявив народний депутат України восьмого скликання Семен Семенченко.

“Я не вважаю більшість людей, які перебувають на окупованій території, громадянами України. Я вважаю, що громадянство у них потрібно забрати. Громадянином України не має бути людина яка, маючи паспорт, махає ним і кричить: «Державо, піклуйся про мене!» Ні, [громадянин -] це людина, яка розуміє, що крім прав є ще й обов’язки. Їхні обов’язки – захищати Україну, поважати її державні символи, захищати життя інших людей. Це в Конституції прописано. Якщо він цього не визнає, був, коли наші символи зривали і нічого не зробив, здоровий і сповнений сил – це не громадянин України”, – сказав Семенченко.

Читайте також: Юрій Винничук: Російськомовне населення України – не українці

“Інша річ, якщо це бабуся, хвора жінка, дитина, якийсь лікар, який виконує там свій обов’язок, залишившись із хворими… Усе працездатне населення, чоловіків у призовному віці, які не лікарі, які не інваліди. Якщо люди свідомо там проживають, не вступають у Збройні сили України, не борються за свою землю, я вважаю, що їх слід позбавити громадянства. А спитайте їх самих: що для них Україна, і навіщо їм взагалі це громадянство? Приклад деяких балтійських країн, де є громадяни, а є негромадяни у воєнний час для нас дуже актуальний”, – наголосив депутат.

Читайте також: Народний депутат назвав українську мову «националистической диктатурой»

Семенченко вважає, що “у нас іде війна не стільки за території, скільки за свідомість”.

“Наші лідери країни за території не борються, тільки за бабло і своє перебування при владі. Я можу навести купу прикладів щодо сімей, які покинули все – машини, квартири, будинки… У тому числі й моя сім’я. Багато цих людей туляться просто на підлозі. І це сім’ї загиблих жителів Донбасу, сім’ї реальних людей, які воювали за Україну. Так чому, скажіть, вони, виконавши свій конституційний обов’язок, пішовши боротися за цю країну, повинні мати такі самі права, що й ті? Я з цим не згоден. Виконуймо закон. Конституція чітко визначає обов’язки громадянина. Тож борімося за цю країну! Тому – так, для мене це відрізана скиба. Я кажу не про інвалідів, жінок і дітей, а про здорових мужиків, які наплювали на свій обов’язок. І якби я був при владі, то не став би відразу різати цей шмат, а спочатку спробував би, по-перше, створити умови для переселенців, а по-друге, переконати людей, що потрібно за свою країну боротися. Але ті, хто усвідомлено вирішує, що боротися за країну не буде, – такі люди не повинні бути громадянами України”, – підсумував Семенченко.

Читайте також: Василь Шкляр: «Для нації головне – мова»

Поділитися:
 • 122
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  122
  Shares

Leave a Comment