[adsense_id=”1″]

Міжнародна археологічна експедиція, що провадила розкопки біля місця народження Будди в Лумбіні (Непал), знайшла нові артефакти, що наразі є найдавнішими буддійськими святинями.

У поселенні Лумбіні, яке відоме тим, що там знайдено один із найбільших буддійських храмових комплексів, виявлено докази існування дерев’яної будівлі на місці нинішнього храму Майя-Деві, присвяченого матері Будди. Це місце вважається місцем народження Сіддхартхи Гаутами. Дерев’яна споруда датується VI століттям до н.е.

Оскільки місця, пов’язані з життям видатних релігійних особистостей, часто реконструювалися та перебудовувалися, то пізніше над цією дерев’яною будівлею звели низку цегельних і кам’яних храмів за тією ж схемою, що й початкова будівля.

Дослідники припускають, що ця будова, в якій у центрі був відкритий простір, могла бути найпершою буддійською святинею і була побудована невдовзі після народження Будди. Під час вивчення цієї непересічної історичної пам’ятки вчені застосовували радіовуглецеву та люмінісцентну методики датування.

За буддійськими переказами, цариця Майя народила Сіддхартху Гаутаму дорогою з країни чоловіка до батьківського царства. Сталося це в Лумбіні під деревом ашока. Дослідники вважають, що відкрите місце всередині храму призначалося саме для того дерева. Так само порожнє місце в центрі було відведено і в пізніших цегляних храмах.

“Про життя Будди відомо дуже мало, хоч є і письмові джерела, й усна традиція. Археологія має допомогти нам відповісти на деякі питання щодо народження принца Сіддхартхи Гаутами. І ось вперше за довгий час, коли ми проводили дослідження, нам вдалося отримати важливі наукові результати – саме тут, в Лумбіні. Це дає нам змогу підтвердити наявність тут дерев’яної будівлі віком із VI століття до н.е.”, – каже один із координаторів розкопок проф. Роберт Конінг.

“А багато дослідників до цього часу вважали, що Будда народився лише в III столітті до н.е.”, – пояснює, чим важливе це відкриття, археолог.

Розкопки показали відповідність пізніших будівельних схем і структур більш раннім, що передують основним перебудовам, які відбулися у ІІІ столітті до н.е.

Джерело: antiquity.ac.uk

 


 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment