Повернення Україні церкви – це геополітична перемога Петра Порошенка над Володимиром Путіним, яка дозволить позбутися від агентів ворожих спецслужб всередині країни.

Фото: Інтернет-представництво Президента України

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив політолог Володимир Макаровський.

«Те, що президенту вдалося домогтися автокефалії нашої церкви – найважливіша подія для країни! Упевнений, що вже в недалекому майбутньому наші діти будуть читати про Томос для України в підручниках історії», – вважає експерт.

На його думку, отримання Україною Томосу – це геополітичний крах Путіна, якого Порошенко блискуче переграв. Таким чином офіційне визнання автокефалії української церкви – це втрата Москвою можливості впливати на уми віруючих українців.

«Отримання Томосу – це звільнення України від «гебістського» ярма Кремля, адже ні для кого не секрет, що багато лжесвящеників Російської православної церкви були штатними і позаштатними агентами КДБ, а тепер і ФСБ. Історично склалося так, що РПЦ в її нинішньому вигляді веде свою історію з часів Сталіна. Ті попи, яких не репресували, козирнули радянським спецслужбам. Не просто ж так Сталін патріарху Алексію в 1949-му подарував лімузин. Все це також справедливо і щодо УПЦ МП. Так що автокефалією Україна звільняється від агентів ворожих спецслужб всередині країни», – упевнений політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Синоді РПЦ в Мінську не бере участі жоден білорус

Він наголосив, що набуття автокефалії української церквою – це ще і відновлення історичної справедливості. І зараз українська нація перебуває в процесі масштабного набуття втраченої національної ідентичності.

«Ми з боями відвойовуємо свою історію, і черга церкви прийшла вже давно. Адже коли київський князь Володимир хрестив Русь, в Московії стояли язичницькі ідоли. Зараз Москва незаслужено намагається привласнити Володимира і ставить йому пам’ятники. Але це наша історія і наше право на самостійність, в тому числі і в питаннях віри. Дуже важливо, щоб кожен віруючий українець знав: Київ отримав помазання першим», – підсумував Володимир Макаровський.

Поділитися:
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share