«Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», представив нову модифікацію безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу «Фантом» на виставці IDEX-2017.

Про це повідомляється на офіційному веб-сайті підприємства.

Розробники інтегрували у «Фантом» протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр». З таким озброєнням малопомітний та мобільний «Фантом» здатен вражати важко та легко броньовані цілі на відстані від 100 до 5000 метрів. Окрім цього, «Фантом» укомплектований стабілізованою поворотною платформою для різних видів озброєнь. Вогневі випробування «Фантому», що проводилися зі встановленим кулеметом калібру 12,7 мм, підтвердили високу ефективність нової розробки.

Гібридний двигун з повним приводом, незалежною підвіскою та гідравлічною гальмівною системою забезпечують «Фантому» високі ходові характеристики, у тому числі на піску. Зв’язок між центром керування та «Фантомом» забезпечується засобами захищеного радіоканалу радіусом дії до 10 км або ж через оптоволоконний кабель довжиною до 5 км.

За словами Павла Барбула, директора «Спецтехноекспорту», оновлена версія наземного безпілотника є демонстрацією лише однієї з багатьох варіацій комплектації «Фантому»: “Завданням даного проекту є створення техніки, яка може ефективно виконувати різні бойові завдання, мінімізуючи при цьому ризики для життя військових».

Перша модифікація «Фантому» була представлена під час виставки озброєнь «Зброя та безпека 2016» у Києві. В залежності від комплектації «Фантом» може здійснювати вогневу підтримку сухопутних підрозділів, проводити розвідку та стояти на чергуванні на блок постах або кордоні, доставляти амуніцію та боєприпаси, евакуйовувати поранених, а також бути джерелом живлення, брати участь в операціях з розмінування. Крім цього, передбачено використання «Фантому» у комплексі з безпілотними літальними комплексами, що також будуть представлені «Спецтехноекспортом» на IDEX-2017.

Міжнародна виставка озброєнь і військової техніки IDEX-2017, яка проходить в Абу-Дабі (ОАЕ) з 19 по 23 лютого, є однією з провідних світових виставок та конференцій, що об’єднує виробників і постачальників оборонної продукції з 50 країн світу. Цього року усі експонати учасників розмістяться на 133 000 кв. метрах виставкової площі.

Як повідомляв «Український простір», флагман вітчизняного автомобілебудування КрАЗ представив власну розробку – безпілотний броньований автомобіль універсального призначення.

Євген Шкодун

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Leave a Comment