Президент України Петро Порошенко як справжній глава держави і європейський лідер оперативно відреагував на скандал в оборонному комплексі.

Про це заявив блогер і політолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

“У всьому цьому скандалі з розслідуванням журналістів щодо начебто розкрадання в оборонній промисловості (що там було – встановлюватиме слідство та суд) важлива швидка реакція президента Петра Порошенка. Чому це важливо? За незалежної України неодноразово траплялося, що президенти покривали своїх підлеглих навіть після найрезонансніших затримань. Так було і за Кучми, і за Ющенка, і за Януковича. Раніше керівники держави собі таке дозволяли, і навіть суспільство дивилося на це крізь пальці”, – вважає Голобуцький.

Він уточнив, що Порошенко не пішов цим шляхом, а відреагував як західний політик.

“У Європі в подібних випадках (навіть коли йдеться про підозри в корупції) глава держави реагує миттєво. І наш президент того ж дня відсторонив Гладковського від обов’язків першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони на час проведення розслідування, і зажадав від правоохоронців оперативно це розслідування провести”, – нагадав політолог.

Він також зазначив, що на зустрічі з журналістами президент висловився ще жорсткіше на цю тему.

“Ба більше, днем пізніше президент ще раз, уже прямо, сказав журналістам: якщо факти злочинної діяльності підтвердяться, ні прізвища, ні посади нікого не врятують від відповідальності. Тобто, Порошенко зробив так, як повинен робити президент європейської країни. І тепер справа за правоохоронцями, зокрема, НАБУ і прокуратурою”, – констатував політексперт.

На його думку, жорстка реакція президента повинна запобігти корупційні злочини в майбутньому.

“Така оперативна реакція президента – це ще й сигнал всім хаповитим чиновникам. Тепер вони розуміють, що в разі затримання ніхто їх не прикриє, ніхто не візьме «відкат», а на них заведуть кримінальну справу. Якщо чиновник дійсно винен, то сяде, як приклад всім корупціонерам. І так і має бути в правовій державі”, – підсумував Олексій Голобуцький.

Поділитися:
 • 43
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  43
  Shares

Leave a Comment