Удмуртський вчений вчинив акт самоспалення в російському місті Іжевську на знак протесту проти нищення удмуртської мови Росією.

В Іжевську біля будівлі Державної ради Удмуртії науковець Альберт Разін вчинив акт самоспалення. Разін вимагав захистити удмуртський етнос і його мову.

Альберт Разін вийшов до будівлі республіканського парламенту зранку у вівторок, 10 вересня, перед початком сесії Держради. Спершу він стояв перед будівлею Держради з одиночним пікетом, тримаючи в руках плакати. На одному з них було написано: «Чи є в мене вітчизна?», на другому: «І якщо завтра моя мова зникне, то я готовий сьогодні померти! Расул Гамзатов».

Потім він облив себе бензином і підпалив.

Разіна, котрий зазнав майже 100 відсотків опіків тіла, шпиталізували до Першої республіканської клінічної лікарні. Невдовзі заступник головного лікаря Олег Шевцов повідомив журналістів, що Разін помер.

Альберт Разін (1940 р.н.) – заслужений діяч науки Удмуртії, кандидат філософських наук, доцент. Був одним з творців лабораторії національних відносин Удмуртського державного університету (УдДУ), в 1992 році брав участь у створенні Інституту людини УдДУ, був його директором. З того часу він став активістом удмуртського руху «Удмурт Кенеш». Разін боровся за те, щоб діти вивчали удмуртську мову й не забували її. Раніше він підготував звернення до депутатів Держради під назвою «Удмуртський етнос зникає».

Росія системно знищує народи і мови. І Альберт Разін не бачив іншого виходу, крім самоспалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи має право РФ повчати інших, коли сама пригнічує нацменшини?

5 листопада 1968 року на Хрещатику вчинив акт самоспалення Василь Макух на знак протесту проти російщення. 19 січня 1978 на Чернечій Горі в Каневі вчинив акт самоспалення Олекса Гірник на знак протесту проти російщення.

Поділитися: