17 липня увечері в Кропивницькому правоохоронці затримали партію «чорної» агітаційної продукції проти кандидата в народні депутати Володимира Духна.

Останнім часом в мережі активно поширювалася інформація про те, що під час передвиборчого заходу в Компаніївці за участю кандидата в народні депутати Володимира Духна постраждав пенсіонер. Одначе згодом ні самого потерпілого, ні доказів події пред’явлено не було.

Ситуація привернула увагу громадських активістів, які представляють в регіоні громадську організацію «Національний антикорупційний союз», організацію ветеранів АТО «Вибачте, що живі» і «Всеукраїнський союз вчених», які здійснюють моніторинг виборчого процесу, зокрема, на 100-му окрузі.

У результаті незалежного розслідування активісти з’ясували, що партія «чорної» агітації надрукована і перевозиться з Кропивницького в Компаніївку ввечері 17 липня, про що оперативно повідомили правоохоронцям.

Інформація підтвердилася, коли поліцейські зупинили синій «Сітроен»-універсал. Водій, чия фірма «Друк-Сервіс» надрукувала незаконну продукцію, Євген Сокира повідомив, що замовлення надійшло від Богдана Торохтія. Активісти також з’ясували, що Сокира і Торохтій були знайомі раніше. Крім того, факти свідчать, що Торохтій має безпосередній стосунок до команди іншого кандидата – висуванця партії «Слуга народу» Ігоря Мурда.

Згідно з матеріалами розслідування, друкарня «Друк-Сервіс» також надавала послуги в оформленні біг-бордів іншому конкуренту кандидатів Мурда й Духна – Станіславу Берьозкіну.

Аналітики-розслідувачі допускають, що ця деталь була врахована Торохтієм при замовленні «чорної» агітації і розрахована на введення в оману в разі форс-мажору засобів масової інформації і правоохоронців. Ситуацію можна було подати так, що замовником провокації є Станіслав Березкін, а представник партії «Слуга народу» Мурд не має стосунку до цієї історії.

Зміст виявленої друкованої продукції, як і раніше опубліковані матеріали в інтернеті, було присвячено темі «пенсіонера-примари» з Компаніївки. До слова, встановлено, що пенсіонер Сидоренко в Компаніївці не проживає.

Тепер оцінку таким діям даватимуть правоохоронці. Дані про затримання внесені до реєстру досудових розслідувань №12019120020005459 від 17.07. 2019. Громадські активісти названих громадських організацій мають намір продовжити незалежне розслідування аж до з’ясування всіх обставин цієї справи.

Поділитися:
 • 53
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  53
  Shares