На форумі «Європа-Україна» обговорили російську пропаганду

У польському Ряшеві в рамках 10-го економічного форуму «Європа–Україна» відбулася дискусія про російську пропаганду в Європі й світі.

Європа отримує мало інформації директно з України, натомість Російська Федерація не шкодує коштів на масоване інформування громадян ЄС потрібними самій Росії фактами й інтерпретаціями, повідомляє «Український простір». Неправда й напівправда з російських джерел розходиться європейськими ЗМІ й створює в аудиторії викривлене уявлення про події як в Україні, так і загалом у світі.

Під час дискусії було сказано, що російська пропаганда змінює канали поширення й форми залежно від країни й цільової аудиторії. У Польщі зусилля пропагандистів здебільшого зосереджені на роз’ятрюванні образ від історичних кривд з боку українців і спрямовані на сіяння розбрату між народу України й Польщі. На думку Богуміли Бердиховської з квартальника «Więź», Захід ще не навчився протидіяти російській інформаційній війні і європейським демократіям доведеться вчитися боротися з цим впливом.

Участь в дискусії взяв співробітник Інституту євроатлантичної співпраці Андреас Умлянд. Він наголосив, що від цієї масованої пропаганди потерпають не тільки громадяни західних країн, а й росіяни.

– Основною проблемою є отруєння російської політики конспірологією, коли світ поділений на друзів і ворогів. Чимало росіян вірить, що вони в центрі смертельної боротьби зі зовнішнім світом.

Наслідком потужної російської пропаганди є й уявна «бандеризація» України, яка, буцімто, охопила все і всіх. З польського боку лунали вимоги, що Україна має перепрошувати за минулі геноцидні акції, спрямовані проти поляків.

Тим часом сам Володимир В’ятрович у коментарі зазначив: «У нас завжди будуть різні оцінки певних подій і явищ. Я з пошаною ставлюся до того, що у Польщі Юзеф Пілсудський є героєм, батьком засновником. Але він ніколи не буде героєм для українців. Таке саме розуміння має бути, що будуть певні герої, які будуть героями для українців і ніколи не будуть героями для поляків. Через це я говорю про порозуміння. Порозуміння і пошанування. “Бандеризація” – один із міфів російської пропагандистської війни. Теза про “бандризацію” є дуже зручним інформаційним інструментом для РФ в боротьбі проти історичної політики в Україні і проти декомунізації».

Євген Шкодун

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір