З наближенням відповідального футбольного матчу між збірними Хорватії і України на Балканах почалася кампанія дискредитації хорватсько-української приязні. Видання Хорватії, а за ними – Сербії заходилися лякати читачів лютими українськими екстремістами-хуліганами, які приїдуть до Хорватії.

Започаткував цю акцію загребський Jutarnji list публікацією в спортивному розділі Дражена Антолича, де автор приписує керівникам уряду Хорватії, МВС республіки й Хорватського футбольного союзу побоювання, що українські футбольні хулігани влаштують безлади під час матчу й поза ним, адже “на матчі очікується багато українських екстремістів, які можуть об’єднатися з місцевими хуліганами. Також існують переконливі свідчення, що поліція у разі неприйнятних вигуків на зразок «Za dom spremni» випроваджуватиме винуватців з трибун”.

Журналіст своїх джерел цих страшилок не розкриває, але нам слабко віриться, що Андрей Пленкович, очільник хорватського уряду, який з такою симпатією ставиться до України, чи голова Хорватського футбольного союзу Давор Шукер могли казати про українських уболівальників “екстремісти” чи “нацисти”. Цілком імовірно, що пан Антолич це вигадав. Ось і Večernji list (газета не така лівацька, як Jutarnji) пише про зустріч голови уряду Пленковича, міністра внутрішніх справ Влаха Орепича й голови ХФС Давора Шукера досить докладно, але про терористів і екстремістів там немає.

Міністр внутрішніх справ Орепич підтвердив виданню, що головною темою зустрічі був матч Хорватія – Україна, і додав:

– Користуюся нагодою і закликаю всіх уболівальників підтримати наших гравців, зараз це найважливіше.

Шукер трохи деталізував, про що говорили:

– Це матч Хорватія – Україна, дуже важливий для хорватської держави й хорватського спорту. Також говорили про Кубок світу, Кубок Європи, Кубок Хорватії у Вараждині. Словом, говорили про футбол, розмова була приємна і конструктивна.

Давор Шукер закликав журналістів більше писати про матч збірних, адже для Хорватії дуже важливо отримати три очка, тим більше, що це перший після тривалої перерви домашній матч з глядачами.

Але Хорватії пощастило, як і Україні: вона має східних сусідів. Сербським медіа більше сподобалася версія Дражена Антолича, і ось уже цілий сонм сербських видань тиражує істерію про полчища українських футбольних екстремістів, які зруйнують бідолашну Хорватію. І, мовляв, сам Пленкович страшенно цього боїться, тож дав вказівку забезпечити драконівські заходи на стадіоні й у місті. “Організатори матчу готують небачені заходи безпеки”, – пише Kurir.rs. “На матчі будуть українські екстремісти, які можуть об’єднатися з хорватськими фанатами й створити хаос на вулицях Загреба”, – підливає оливи fazon.online. “Поліція у разі вигуків «Za dom spremni» спорожнить трибуну чи й цілий стадіон”, – добиває Reporter.rs.

Тим часом об’єднання фанатів України оприлюднило заяву, згідно з якою досягнуто домовленості з фанатами різних хорватських клубів про “ненапад” на матчі збірних. Хорватські уболівальники цілком підтримали ініціативу українських колег.

Українські ультрас пишуть: “Війна на Балканах в 90-х роках і події останніх років в Україні дуже схожі. Саме тому кількість добровольців з Хорватії, які зараз борються на Сході України, одна з найбільших з числа європейських країн. Для нас, українських фанатів, є речі, значно важливіші субкультурних конфронтацій. Нам нема чого «ділити» з хорватами. Під час матчу-відповіді наших збірних, який відбудеться в Україні, ми зробимо все залежне з нашого боку, щоб перебування фанатів з Хорватії у нас в гостях пройшло в позитивній атмосфері та без інцидентів.

Звертаємося до всіх, хто збирається відвідати гру в Загребі: поводьтеся адекватно і шанобливо щодо місцевих жителів як на стадіоні, так і за його межами. Не створюйте конфліктних і провокаційних ситуацій. Протистояння цього дня має бути тільки на полі – між нашими збірними.

У свою чергу хотіли б звернутися до тих хорватських фанатів, для кого ця інформація буде неочікуваною: сподіваємося на ваше розуміння і просимо підтримати цю ідею.

Під цим текстом підписуються фанати клубів, які вирушають на виїзд у Загреб: «Динамо», «Дніпро», «Карпати», «Металіст», ЦСКА (Київ), «Чорноморець»”.

Наскільки нам відомо, ця ініціатива справді отримала цілковиту підтримку в Хорватії.

Сподіваємося, що намагання наших “друзів” посварити нас не матимуть результату.

Володимир Криницький

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  20
  Shares

Leave a Comment