У Міністерстві закордонних справ і євроінтеграції Чорногорії нашому кореспондентові в Подгориці підтвердили, що віце-прем’єр-міністр Російської Федерації Дмітрій Рогозін не отримав дозволу на прибуття в країну.

Причина проста: пан Рогозін внесений до так званого “санкційного списку” ЄС, санкції якого проти РФ підтримала й Чорногорія.

Візит до Чорногорії Рогозін планував на запрошення Мілана Кнєжевича, лідера опозиційної до чинної чорногорської влади “Демократичної народної партії” і члена “Демократичного фронту”, які брали активну участь в організації нещодавніх протестів проти вступу до НАТО (ми писали про це в матеріалах “Чиї вуха стирчать з-за протестів у Чорногорії” та “Чи дійде Чорногорія до НАТО?“). Очевидно, що пан Кнєжевич не міг не знати, де фігурує прізвище його куратора пана Рогозіна, тож запрошення було черговою провокацією, адже обидва фігуранти заздалегідь передбачали саме такий результат. Тепер і так звані “демократи”, і їхні московські покровителі мають змогу вкотре порепетувати про зраду зрадську національних інтересів Чорногорії і танці під музику НАТО.

Щоб краще зрозуміти самого Кнєжевича і його “демократів”, які намагаються завадити Чорногорії стати членом НАТО, слід дослухатися до римлян: “Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти”. Друг Кнєжевича Рогозін – людина, яка прокоментувала запрошення Чорногорії до Альянсу десь так: “Записали-таки мальчиша-плохиша в ихнее буржуинское войско”. Цікаві уявлення в цього “корінного серба” і про етнічну ситуацію на Балканах. На його думку, усі, хто там проживає – це серби. От, наприклад, як Рогозін чітко розібрався з етногенезом босняків: “Когда я был в Боснии, то видел и сербов, и босняков. Босняки – это сербы, которые предали свой народ и веру, и стали мусульманами, янычарами”. Сербське суспільство з аплодисментами сприйняло такі заяви.

Тепер російський “фахівець із НАТО” й розпилювання бюджету ВПК має ще одну нагоду висловити погрози суверенній країні – так, маленькій, поки що слабкенькій, але суверенній. Нещодавно, до речі, друг Дмітрій уже казав, що “Чорногорія пошкодує, якщо вступить до НАТО”.

Тож маленька балканська країна, яка не хоче бути “ще однією Сербією”, вчинила саме так, як і слід було вчинити: не дала дозволу на візит вороже налаштованого персонажа. З чим чорногорців і вітаю.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment