Голосування в першому читанні за проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині” вселяє впевненість, що рішення буде ухвалено в цілому.

Про це автор проекту рішення, депутат Київської міської ради Юрій Сиротюк сказав у коментарі сайту KyivTime.

– Сам факт, що проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині” підтримала вся Київська міська рада в повному обсязі – “за” проголосував 91 депутат – свідчить про підтримку й консолідовану позицію всіх фракцій. Це дуже рідкісний випадок, щоб депутати так масово підтримували проект рішення, – каже депутат.

Семиденний термін подання правок депутатами вже минув, тепер правки мають розглянути постійні комісії Київради й управління правового забезпечення, після чого проект можна буде виносити на друге читання.

– Звичайно, одразу після прийняття проекту рішення в першому читанні почалася протидія антиукраїнських сил, включно з Кремлем – зокрема, МЗС країни-агресора оголосило, що в Києві намагаються заборонити російську мову, а слідом за цим найвищим рупором пропаганди доєдналися й інші перебріхувачі.

Голосування в першому читанні вселяє впевненість, що рішення буде ухвалено в цілому, хоча, звісно, слід ще подивитися, хто з депутатів які правки вніс на розгляд. Хоча я не уявляю, в якого Сірка вони позичатимуть очі, якщо після голосування “за” на другому читанні проголосують проти. Упевнено можу сказати, що 14 голосів фракції “Свободи” будуть “за”. У повному складі має проголосувати й фракція “Самопомочі”, думаю, що й “Батьківщина” також, – стверджує Юрій Сиротюк.

Як ми повідомляли, 20 квітня Київська міська рада прийняла за основу й відправила на доопрацювання проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині”. Проектом, зокрема, передбачається, що мовою першого звернення в усіх установах столиці має бути українська.

Поділитися:
 • 175
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  175
  Shares

Leave a Comment