Однією з вагомих причин тої системної політичної та соціальної кризи, котру нині переживає України, безумовно є багатолітнє ігнорування назрілих і вже перезрілих питань реального самоврядування регіонів, передусім, в економічному розрізі.

27-28 березня Львові має відбутися вже другий Всеукраїнський форум самоврядування, який покликаний стати платформою для діалогу та формування спільного бачення реформи місцевого самоврядування в Україні. Організацією форуму опікується Інститут міста спільно з Львівською міськрадою.

Відтак, організатори мають намір зібрати учасників та доповідачів з усієї України – мерів українських міст, профільних міністрів, провідних експертів у сфері місцевого самоврядування та мас-медіа. Також у заході візьмуть участь представники: Програми Ради Європи в Україні, проекту «Місцевий економічний розвиток міст України», посольств та міжнародних організацій.

«В останні роки, попри заяви уряду та керівництва країни про необхідність децентралізації та збільшення повноважень органів місцевого самоврядування, відбувався протилежний процес, який надзвичайно негативно позначився на спроможності міст забезпечувати якість і комфорт життя мешканців. Це також стосується і роботи багатьох служб. Всі багато чули про проблеми, які виникали із казначейством, дозволами на будівництво та багато іншого. Завдяки зміні влади ми маємо реальний шанс кардинально змінити ситуацію і передати повноваження місцевому самоврядуванню, адже воно є однією з основ побудови демократії в європейських країнах», – зазначає Олександр Кобзарев, директор Інституту міста.

Насамперед форум має намір звернути увагу громадськості щодо ролі органів місцевого самоврядування у підтримці розвитку громадянського суспільства, а також ініціювати конкретні зміни, спрямовані на надання більших повноважень місцевим громадам та виокремлення механізмів успішного місцевого розвитку.

Попередню згоду на участь в форумі вже дав посол ЄС в Україні Ян Томбінські, деякі посли європейських держав та міністри з новоствореного уряду України. Протягом двох днів в межах заходу відбудуться панельні дискусії, присвячені таким питанням (в процесі підготовки до форуму програма може бути змінена):

* Реформа місцевого самоврядування;

* Місце громадянського суспільства в місцевому самоврядуванні;

* Фінансові можливості органів самоврядування;

* Місцевий економічний розвиток;

* Проблеми втілення містобудівної політики органами місцевого самоврядування.

Ігор Галущак

Львів

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment