Компанія «Майкрософт Україна» та Львівська міська рада підписали Меморандум про взаєморозуміння, котрий має на меті допомогти місту відкрити нові можливості для економічного зростання за допомогою передових технологій.

Ще минулого року компанія «Майкрософт Україна» оголосила про запуск ініціативи CityNext, яка покликана допомогти в розвитку «розумних» міст в Україні. Слід зазначити, що до ініціативи Microsoft City Next вже приєдналися уже багато міст з усього світу. Серед них: Тель-Авів (Ізраїль), Окленд (Нова Зеландія), Барселона (Іспанія), Буенос-Айрес (Аргентина), провінція Хайнань (КНР), Гамбург (Німеччина), Манчестер (Великобританія), Москва (Росія), Філадельфія (США), Чженчжоу (КНР) та інші. В Україні також є успішні приклади використання сучасних технологій на користь мешканців міст. Приміром, Вінницька міська рада успішно впровадила ряд технологій Microsoft для ефективної взаємодії з мешканцями міста.

Відтак Львівська міська рада та компанія «Майкрософт Україна» закріпили своє партнерство у сфері розвитку електронного врядування, підписавши Меморандум про взаєморозуміння. Згодом буде запущена «Панель управління містом», електронна картка громадянина, та інші проекти. За даними міжнародної консалтингової компанії Monitor Group, туризм та IT-сектор є двома найбільш привабливими кластерами розвитку у Львові. Окрім того, згідно з останніми даними компанії KPMG, столиця Галичини входить до 30 найбільш перспективних міст світу для розвитку ІТ-технологій. Водночас Львів має найбільший туристичний потенціал в Україні. За останні два роки потік туристів у місто збільшився на 40% і зараз становить понад 1 мільйон осіб щорічно. Це вимагає від влади пошуку нових підходів до забезпечення комфорту та безпеки перебування в місті. Тому в межах проекту працюватиме й інтерактивний туристичний портал, який дозволить гостям Львова отримувати якісні послуги та необхідну інформацію, а також портал міської ради, який допоможе владі міста швидше реагувати на проблеми та потреби міста.

«Ініціатива Microsoft City Next за допомогою сучасних технологій допомагає містам вирішувати найбільш важливі питання в соціальній, економічній та політичній сферах та розвивати сучасні процвітаючі громади,- говорить Дмитро Шимків, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна». – Сьогодні можна використовувати технології для ефективного керування, для того, щоб була можливість приймати рішення, мати набір ключових показників, за якими можна бачити, що відбувається у місті, які зміни необхідно впровадити. Все разом дозволяє покращити життя у місті та розвивати бізнес, залучаючи інвестиції у місто, залучаючи туристів. Приєднавшись до ініціативи, Львів став на шлях технологічного розвитку, що покладе початок впровадженню електронних проектів у регіоні та дозволить залучити громадян до процесів управління і розвитку міста».

Керівництво муніципалітету Львова планує впровадити й ряд інших інноваційних проектів, серед яких електронна картка громадянина, мобільні додатки для оплати комунальних та інших послуг, перехід на електронних документообіг, та об’єднання інформаційних систем усіх державних установ та комунальних служб, тощо.

Ігор Галущак
igala@ukr.net

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment