Металіст зі скреготом проходить Рух

Важливість цього матчу зашкалювала як для однієї, так і для іншої команди. Вболівальники “Руху” прозвали цю зустріч грою останнього двадцятиліття. Металісту ж прохід був необхідним, щоб не впасти в кризу остаточно.

Все зводилось до того, що харків’яни повинні долати польський рубіж навіть з наявними проблемами. Про це говорив, зокрема, Маріуш Левандовський, який провів в Україні більше десяти років кар’єри: “Металіст значно сильніший і повинен без проблем пройти далі”.

Проте, те що матч не стане легкою прогулянкою для підопічних Ігоря Рахаєва було відомо ще з попереднього поєдинку, який команди звели до нічиєї 0:0.

Перша половина зустрічі пройшла під диктовку Металіста. Харків’яни добре контролювали м’яч, але придумати щось путнє біля воріт Камінського не змогли. Численні атаки слобожанців зводилися до навісів у штрафний майданчик, де найчастіше адресата не знаходили. Нагод, про які говорять, як про стовідсоткові створено не було.

Рух у свої чергу попри слова наставника, що в Київ не їхали для того, щоб грати на нічию, саме так гру і побував. Футболісти польської команди “окопалися” поблизу власного штрафного майданчика і не давали Металісту розгулятися у останній третині поля. У атаці ж гра зводилася до контратак у виконанні Стажинського, якому, однак, самотужки подолати захисні редути харків’ян було не під силу.

Після перерви команди вектор гри не змінили. Це було щось із опери “одні не можуть – інші не хочуть”. Чи не єдиний момент у другому таймі, який вартий уваги – це удар Юсуфа після подачі з кутового, і той прямо в руки воротареві. Весь інший час телевізійники могли замінити записом першого тайму. Накінець Рух виконав програму-мінімум – дотягнув до додаткової тридцятихвилинки.

На початку першого екста-тайму харків’яни нарешті второпали, що за контроль м’яча голів не додають і потрібно забивати самотужки. Вони швидко підвищили темп і оборона Руха почала тріщати.Спочатку удар Кулакова під перекладину піймав голкіпер, а коли Гоменюк обіграв і його, – м’я із воріт виніс захисник. Проте наприкінці першої п’ятнадцятихвилинки Металіст таки забив: Каминський замість м’яча вирішив відбити голову Гоменюка. Як результат – червона картка воротарю і пенальті, який впевнено реалізував Клейтон Хав’єр.

Отож, лише останній додатковий тайм подарував  глядачам справжнє видовище. Забивати могли обидві команди. Але якщо харків’янам забракло точності, то відзначитись Рухові завадив Богдан Шуст. Його два блискучі сейви під ряд виводять Металіст у груповий етап Ліги Європи.