Мережеві цікавинки, vol. 9

Традиційно занедбані “Мережеві цікавинки” мають шанс повернутися до читача. Якщо, звісно, я над цим трішки попрацюю 🙂

 

Фото - olarhat.livejournal.com

 

 

Отже: чим живе й про що скиглить україномовна блогосфера останнім часом – читайте прямо зараз і саме тут.

 

Нашуміло в інтернетах минулого тижня повідомлення про побиття двох хлопців в Одесі за використання української мови (читайте тут – В Одесі “всьо нармальна”: б’ють за українську мову ). Скажу прямо: хлопець на відео – явно не україномовний у повсякденні. Але спроба “попустити” адєсітав – залік, сам так не раз робив. Юнаки свідомо йшли на провокацію, але й це також – наш шлях. Прикро, що руснациків відразу відпустили. Далі буде…

 

Втім, ця історія докотилась навіть до Канади, про що свідчить пост Станіслава Куди зникають “герої” мовних війн. Також він доповнює роздуми над сучасною ситуацією своїми дитячо-юнацькими спогадами про українофобський Київ часів СРСР. Цікаво…

 

Зайшла мова про мову, тож нате вам: Держава Рось та українська мова. Цікаве майже дослідження. Можна було б трошки докладніше, але навіть так – корисно й пізнавально. А також – розповідь білоруса про ситуацію з білоруською мовою. Пильнуймо! Таке може статись і в нас.

 

“Зроблено в Україні” пропонує читачам майстер-клас з петриківського розпису – докладно про складний, як на мене, процес долучення до традиційного народного мистецтва. Але для тих, кому цікаво, й хто цим займається – це ж саме те, що треба!

 

Згадали блогери й про те, що єдиний український підводний човен “Запоріжжя” визнано здатним ходити в море. Деталі ви знайдете тут або тут. Крім того, 21 липня виповнилося 20 років прориву першого українського корабля СКР-112 з Севастополя до Одеси. Матеріали до ювілею – тут.

 

Ще раз хочу нагадати: українське – найкраще, тож пишіть, читайте й розмовляйте українською. Хай навіть за це іноді й б’ють 🙂 Дамо здачі. 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір