Матюки…

Ви, напевне, добре пам’ятаєте агітки, які певний час тому з’явились у західноукраїнських містах – про те, що матюки перетворюють людину в когось іншого :), ким вона бути не повинна. Я зараз не беруся судити, наскільки образливо та погано бути тим, на кого перетворюють матюки, а хочу з вами поспілкуватись про самі матюки.

Останнім часом наші інтернети переповнені матюками “з горою”, і цілком зрозуміло, що це вплив інтернету російськомовного, зокрема – ЖЖ, який уже кілька років як став найбільшим розсадником матюків в мережі. Для молоді, яка приходить у блогінг або сайтобудування, ЖЖ дуже часто стає прикладом – як треба себе поводити в інтернеті, й таким чином, кількість лайливих блогів усе збільшується та збільшується.

Певний час для українського інтернету це було не характерно, адже оскільки українська мова своїх аналогів російських матюків не має, а україномовні блоги та сайти робили люди переважно ідейні – матюків вони не вживали. З розвитком же масового блогінгу українською, російська мода, як це часто буває, перекочувала в український інтернет. Тут ситуація повторила те, що відбувається у більшості галузей нашого життя – ми за старою звичкою сліпо мавпуємо за “старшими братами”, не докладаючи зусиль, аби подумати – чи є у цьому щось гарне, добре, корисне… Так у нас працює телебачення, купуючи у росіян серіали та “шоу”, злизані “братами” із західних зразків; так чинять наші законотворці, які копіюють російські закони, перекладаючи їх на українську, це ж стосується музики, літератури, тощо.

Власне, цю тему ми з колегами вже кілька днів між собою “пережовуємо”, але не бачимо шляхів подолання цього запозиченого явища, нехарактерного для українців, однак цілеспрямовано нав’язуваного нам навколишнім життям та якоюсь хитрою пропагандою. Не можу аргументовано довести, що матюки – це одна зі складових просування в маси “рускаго міра”, але, не так це й неймовірно…

Тож, колеги – як нам боротись із цим ганебним явищем, і чи боротися взагалі? Буду вдячний за ваші відгуки.

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір