Цілий рік занять із репетиторами, безсонні ночі підготовки, сльози та переживання – усе це позаду для більшості одинадцятикласників, адже основна сесія ЗНО-2014 завершилась. Із 4 липня розпочато додаткову сесію, в рамках якої вже відбулось тестування з української мови та літератури. Але вже можна зробити деякі висновки щодо проведення тестувань.

Останню крапку в тестових зошитах було поставлено 27 червня під час тестування зі світової літератури. Випускники мали нагоду продемонструвати свої знання із 11 навчальних предметів протягом трьох із половиною тижнів. Загалом було зареєстровано 300 тисяч учасників, серед яких близько 90% з’явилися у пунктах тестування. Особливістю цьогорічного ЗНО стало те, що випускники шкіл Донецької та Луганської областей не брали участі в основній сесії через ситуацію у регіоні. Вони будуть мати змогу пройти тестування під час додаткової сесії в інших областях України.

Не обійшлося цього року і без деяких непорозумінь і скандалів. Серед них – результати ЗНО з хімії. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук:

«У мене було велике бажання не розміщувати інформацію про експрес-аналіз тесту з хімії. Але я “задавив” у собі директора УЦОЯО і прийняв рішення його опублікувати. Річ у тому, що максимальну кількість тестових балів із хімії під час основної сесії набрав 61 (!) абітурієнт. Це більше, аніж за всі інші тести, разом взяті. Із 61 “найуспішнішого” маємо 22 абітурієнта із Львова та Львівської області. При цьому тест має достатньо добрі статистичні характеристики. Наразі вивчаємо це питання, бо тут може йти мова або про великі успіхи наших абітурієнтів у вивченні хімії, або про якісь дуже неприємні речі. Я обовязково повідомлю ФБ-друзів про результати цього вивчення. Із подібним маємо справу чи не вперше».

Щодо цьогорічних розумників і розумниць, які склали три іспити на найвищу кількість балів (200), Ігор Лікарчук також висловився на своїй сторінці:

«Щойно телефоном я привітав усіх п’ятьох абітурієнтів, які набрали по 200 балів із трьох предметів, із їхнім успіхом. Із кожним відбулася приємна і тепла розмова. Попросив їх подякувати близьким, рідним, учителям. І запитав у них дозволу оголосити їхні прізвища. Такий дозвіл дали лише троє. Єдиного “одобрямсу” не було. Це мені дуже сподобалося. Бо відчувалося, що рішення кожен приймав самостійно та відповідально».

А от загалом абітурієнти шокували своїми знаннями, і, на жаль, не у позитивному плані. Наприклад, В’ячеслава Чорновола вони називали президентом України, а столиці Бельгії взагалі не знав ніхто. Із президентами зовсім чомусь не склалося: першим президентом України випускники назвали (ніколи не здогадаєтесь!) Брежнєва.

Але, не дивлячись на всі негативні моменти, основна сесія позаду, усі бали виставлено, і тепер на абітурієнтів чекає процедура конкурсного відбору на навчання у вишах. Цього року вступна кампанія розпочнеться 11 липня.

Надія Саковська
nadin.che21@yandex.ua

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment