Від долі Криму й Донбасу залежить майбутнє всього людства, вважає знаний німецький політолог Андреас Умланд.

Про це він сказав у інтерв’ю “Німецькій хвилі”, оприлюдненому 4 березня.

На запитання, чи вважає він, що майбутнє ЄС залежить від Криму й Донбасу, Умланд сказав, що на його думку – навіть більше: доля людства залежить від подій в Україні.

“Від Криму й Донбасу залежить майбутнє всього людства. 1994 року Україна відмовилася від ядерної зброї і отримала гарантії безпеки, зафіксовані в Будапештському меморандумі. Територіальна цілісність України стала умовою нерозповсюдження ядерної зброї. Порушенням цілісності одночасно порушено ці угоди”, – сказав політолог.

“Досі поширене переконання, що ті події, чи в Україні, чи в Росії, відбуваються десь дуже далеко, мало не на іншій планеті. Існує дисонанс знань. Географія і такі очевидні факти, як російський ядерний арсенал – просто зігноровані”, – застерігає Андреас Умланд.

Він нагадує, що чимало українських подій можуть відбитися не тільки на Європі, а й на всьому світові.

“Скажімо: в Україні, в Запоріжжі, недалеко від зони бойових дій на Донбасі, розташована найбільша в Європі АЕС. Усе це можна дуже просто побачити в будь-якому атласі, але ніхто не хоче про це говорити. «Це проблема для України, але ж нас це ніяк не обходить». Але якби в тих місцях дійшло до війни і сталося щось на кшталт Чорнобиля 1986 року – кордони між ЄС і Україною нічого того не затримали б. І такі речі мають хвилювати всіх людей на світі. Але про ці фундаментальні загрози всі забувають. Цей дисонанс знань необхідно ліквідувати. Тоді люди матимуть готовність ці заходи [для зміцнення миру] фінансувати зі своїх податків”, – стверджує пан Умланд.

Володимир Криницький

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Shares

Leave a Comment