За кілька місяців Україна з гордістю і сумом згадуватиме події річної давнини. Містечко Євромайдану більше не блокує центру столиці, однак це зовсім не означає, що місія Революції гідності виконана.

Є, скажімо, так званий “план А”: вступ до Євросоюзу, приєднання до НАТО, встановлення миру на сході країни, парламентські вибори. І якщо перші два пункти залежать від рішень норовливої і непостійної Європи, то два останніх лежать на плечах українських можновладців. Однак чи варто мати справу із кремлівськими запроданцями, затятими комуністами чи з тими, чий мозок і досі працює як операційна система Windows 95? Відповідь більш ніж очевидна.

16 вересня в Києві запланований мітинг з вимогою ухвалити люстраційний законопроект “Про очищення влади” (4359а). Про це повідомляється на офіційному сайті громадського об’єднання “Громадський люстраційний комітет”.

“Ми маємо домогтися, щоб очищення влади розпочалося зараз, до того, як депутати підуть на вибори, до того, як вони забудуть про дані людям обіцянки. Часу для зволікання вже немає!”, – сказано у повідомленні. А й справді, позачергові вибори народних депутатів України заплановані на 26 жовтня. Залишилося обмаль часу, а в Україні і досі “не прибирали”.

У інтерв’ю Reuters радник Петра Порошенка Каха Бендукідзе, який свого часу координував проведення реформ у Грузії, заявив: “Україна та Грузія стали країнами зі спільними інтересами і єдиним ворогом, ми опинилися по один бік барикад. […] Сьогодні питання звучить просто – бути чи не бути. Якщо Україна не проведе реформ, то вона може зникнути як держава”.

Люстрація обов’язково має відбутися для перезапуску всієї системи влади. Окрім анонсування події, “Громадський люстраційний комітет” у повідомленні також подає три основних витяги із законопроекту: “Усі – від президента до рядового міліціонера – мають пройти перевірку. Посадовців, які не можуть пояснити походження майна своїх родин; які словами чи діями підтримували зазіхання на нашу територіальну цілісність; які під час Майдану були начальниками і не написали заяв про звільнення; які є вихідцями з КДБ або очолювали компартійні та комсомольські організації – прибрати з посад на 10 років. […] Суди, прокуратура, СБУ, міліція та державна служба мають бути реформовані за стандартами Євросоюзу. […] Набрати нових суддів, прокурорів, міліціонерів, чиновників через відкриті конкурси”.

“Це єдино правильне і відповідальне рішення. Вибори – найкращий спосіб люстрації”, – заявив Петро Порошенко, оголосивши про розпуск Верховної Ради сьомого скликання. Однак ще невідомо, спростують чи підтвердять результати майбутніх парламентських виборів ці слова. Єдине, у чому можна вже бути впевненим – що дуже багато часу втрачено, а відповідальність за майбутнє України знову покладається виключно на її громадян.

Ганна Базиленко

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment