Литва збільшує оборонний бюджет через загрозу зі сходу

Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс висловив підтримку пропозиції поступового підвищення видатків на оборону держави до рівня 2,5% ВВП.

Збільшення оборонного бюджету має відбуватися поетапно до 2020 року, повідомляє www.defence24.pl. Додаткові кошти спрямують перш за все на кібербезпеку і підготовку до запровадження загальної військової служби в майбутньому.

Очільник литовського уряду вважає цю пропозицію дуже важливою і досить нагальною, щоб не зволікати з її ухваленням. Зі слів чиновника, партнери мають бачити, що Литва готова себе захищати і виконувати союзницькі зобов’язання.

Теперішні видатки на оборону становлять 1,7% ВВП держави. Уряд і провідні політичні сили дійшли згоди в тому, що в бюджеті на наступний рік цей показник має зрости до 2,0% ВВП.

Литва поступово збільшує оборонні видатки ще з початку російської агресії в Україні. Тоді, станом на 2014 рік, бюджет оборони становив менше 1% ВВП. Додаткове фінансування дало змогу збільшити чисельність армії, сформувати сили швидкого реагування, придбати низку нових зразків техніки й озброєння.

Рекомендований рівень оборонного бюджету членів НАТО становить 2% ВВП. До цього рівня підвищила свої військові видатки також Естонія.

Як раніше повідомлялося, у Хорватії розглядається можливість повернення до обв’язкової загальної військової служби.

Володимир Криницький

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір