У самому серці Львова на проспекті Свободи з’явилася спеціальна смуга для маршрутних таксі міста. Головну дорогу поділено на дві частини: одна для приватних авто, друга ж – для громадського транспорту.

Причини такої новели у тому, що кожного дня рівень автомобілізації у Львові зростає, а дороги дедалі більше виявляють свою непристосованість щодо пропуску такої великої кількості транспорту. Особливо відчутний такий недолік у години пікового навантаження, коли на дорогах великі затори. Людям просто неможливо вчасно дістатися до потрібного їм місця.

Проблема знайшла своє вирішення в обмеженні руху авто в окремих смугах для громадського транспорту. Поки така обновка облаштована лише в центрі, проте сподіваємось, що вона буде застосована і в інших районах міста. Однозначно, кількість таких спеціальних виділених смуг для руху маршрутних транспортних засобів повинна зростати. Адже саме вона здатна полегшити життя львів’янам та зекономити їхній час.

Проте, не всі жителі міста, а особливо власники авто, виявляють прихильність до такої “новинки” і не розуміють чому громадський транспорт отримав привілейований статус. Щоб привчити водіїв до розуміння цілі такої смуги довелося застосувати результативні методи боротьби. Представники ДАІ чергують на виділеній смузі. З порушниками розмова коротка: щодо водіїів, які виїхали на місце руху громадського транспорту, складають протоколи про адміністративне правопорушення. Не обходиться і без “лекції” про призначення обновки.

До слова, штраф за виїзд на смузі для маршрутних таксі може скласти від 500 до 700 грн, а за паркування в зоні руху громадського транспорту автомобілі евакуйовуватимуть на штрафний майданчик. Тож намагатися “проскочити” не варто. Хоча сміливці все ж знаходяться. Особливо ввечері водії раді нехтувати правилами і шукати зручнішого шляху для свого пересування. Страшно, звісно, зате ж ні конкуренції, ні заторів. Як кажуть, хто не ризикує…

А ці водії, певно, шампанським уже поласували.

Та й велосипедисти також.

Вікторія Мезенцева
Фото автора

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment