Львів: 2022?

Проведення Зимової Олімпіади 2022 року в українських Карпатах повинно гідно вписати Україну у світовий туристичний і спортивний простір. Про це за підсумками зустрічі з Президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом заявив генеральний директор заявочного комітету «Львів-2022» Сергій Гончаров.

«Модель, за якою Україна в разі позитивного для неї рішення буде готувати і проводити Зимові Ігри-2022, розроблена згідно з передовими європейськими стандартами. Відповідно, вся інфраструктура, підготовлена до Олімпіади, буде використовуватися не тільки власне для самих Ігор, а й для розвитку туризму в регіоні на багато років», – заявив після зустрічі Сергій Гончаров. Він також зазначив, що участь України в боротьбі за право провести Ігри- 2022 – важливий крок для просування у світі позитивного іміджу України в цілому, та Карпатського регіону зі Львовом зокрема.

У свою чергу Томас Бах прокоментував подачу олімпійської заявки Львовом: «Ми, Міжнародний олімпійський комітет, пишаємося, що Україна подає цю заявку. І ви, українці, також повинні пишатися цим. Тому що сам факт заявки – це вже ваш внесок у розвиток Олімпійського руху. Це важливо як для МОК, так і для українського спорту, і для всієї України. Ми закликаємо вас до подальшої боротьби за право прийняти Олімпіаду, якою б напруженою вона не була, й чекаємо від вас подальших кроків з розвитку Олімпійського руху в Україні».

Слід нагадати, що в листопаді 2013 року Україна подала декларацію в МОК з підтвердженням своїх намірів взяти участь у конкурсі на право проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Параолімпійських Ігор.

У березні 2014 року заявочний комітет «Львів-2022» скерував в Міжнародний олімпійський комітет в Лозанну (Швейцарія) заявочний файл, який зараз ретельно аналізують експерти. Такий файл – це основний документ, які подають в МОК всі міста, що претендують на проведення Олімпійських та Параолімпійських ігор. Він містить опис концепції підготовки й проведення Олімпіади, об’єктів інфраструктури, впливу проекту на навколишнє середовище тощо. А у випадку з Україною, цей документ, по суті, є частиною Стратегії розвитку Карпатського регіону та міста Львова.

Фінальне ж рішення про перелік країн, які увійдуть в так званий Short List, МОК прийме в липні 2014 року. А остаточний вердикт про те, яка країна прийматиме зимові Олімпійські та Параолімпійські ігри 2022, МОК оприлюднить в липні 2015 року в Куала-Лумпурі (Малайзія). Окрім України на цей час до боротьби за право приймати найбільший зимовий спортивний захід планети долучилися Польща та Словаччина (спільна заявка), Казахстан, Норвегія і Китай.

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір