Різкий стрибок курсу долара, валютна криза 2014 року – і більшість банків не змогла втриматися на плаву. Як бути в таких умовах, пересічним українцям пояснити важко. Хто поверне втрачені депозити громадянам та чи погодиться НБУ націоналізувати приречені банки?

11 червня розпочалась процедура ліквідації Брокбізнесбанку, власника якого, пана Курченка, пов’язують із “сім’єю” Януковича. З 11 червня у Брокбізнесбанку відкликається банківська ліцензія та генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій за вимогою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Необхідність процедури ліквідації мотивована тим, що протягом роботи тимчасової адміністрації не було знайдено інвестора для відновлення платоспроможності банку. 2 червня закінчився термін дії тимчасової адміністрації, яку було введено 3 березня цього року. Вкладники Брокбінесбанку зможуть отримати свої заощадження в Укргазбанку.

Питання полягає в іншому. Згідно із законодавством вкладники зможуть отримати лише 200 000 грн. Хто поверне громадянам решту коштів?

Найближчим часом така сама доля чекає ще одну фінансову установу – Банк Форум. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запропонував НБУ передати активи та пасиви приймаючому банку, а Банк Форум ліквідувати. Поки що невідомо, до якого саме банку приєднають Форум. Вже 7 банків виявили бажання придбати його активи і пасиви, проте експертну оцінку зробив поки що лише один.

Загалом у Банку Форум більше 2,9 млрд грн застрахованих депозитів, які підлягають відшкодуванню. Повернуто лише 600 млн грн за час роботи тимчасової адміністрації. Іншу частину заощаджень має повернути банк-правонаступник, який забере активи і пасиви Банку Форум.

У такій плачевній ситуації перебуває ще значна частина комерційних банків. Якщо свої внутрішні питання вони не зуміють вирішити самостійно, то їх чекатиме доля згаданих банків.

Хто поверне українцям їхні заощадження і скільки часу необхідно чекати – незрозуміло. Кожна установа шукає “стрілочників” і переводить відповідальність від себе на когось іншого.

Тетяна Борисюк
tanchikborisuk@gmail.com

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment