У Львові посередництвом Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» та видавництва «Літопис» відбулася презентація україномовного перекладу монографії «Покликання лідера бізнесу» за участю її співавтора – професора факультету соціальних наук Папського університету святого Томи Аквінського в Римі Гелен Алфорд.

Сестра Гелен – декан факультету суспільних наук в Папському університеті св. Томи Аквінського в Римі, свого часу працювала асистентом і викладачем інженерного факультету Кембріджського університету, де отримала ступінь магістра інженерних наук і захистила докторську дисертацію з менеджменту. Зараз вона займається дослідженнями на малих підприємствах промисловості високих технологій в центральній і північній Італії.

Helen1

Як відзначили учасники дискусії, книга є більш ніж актуальною в контексті сучасної економічної та соціальної кризи, яку нині переживає світ, і Україна зокрема. Роздумуючи ж про принципи, якими повинні керуватися бізнес-лідери, сама Гелен Алфорд зазначила, що в сучасному світі не можна побудувати успішну бізнес-структуру, коли саме суспільство не є успішним. Бізнес також повинен брати на себе відповідальність за ті суспільні процеси, які відбуваються навколо.

«Головним стрижнем, яким бізнес має при цьому користуватися, є принцип людської гідності та загального блага. Саме у цьому повинна проявлятися організація ефективної роботи, створення стійкого багатства та справедливий його розподіл, – зазначила сестра Гелен. – Тому християнське розуміння покликання до лідерства в бізнесі на перше місце ставить належне пошанування гідності людини. Якщо це відкинути, то діяльність бізнесу ризикує стати звичайним заробітком та нагромадженням капіталу лише для певної категорії людей. Іншою важливою цінністю для лідерства в бізнесі є загальне (спільне) благо суспільства, адже бізнес творить багато важливих умов, що сприяють загальному добробутові суспільства. Його продукція і послуги, надані робочі місця, економічні та соціальні гарантії, доступні для суспільства, – основа доброго життя нації зокрема і людства загалом».

Відтак, доповідачка, говорячи про бізнес, ставила акценти не на матеріальних цінностях чи фінансовому збагаченні, а на етичних принципах ведення бізнесу. За її словами, одним із основних завдань видання є допомогти прийти підприємництву до цих принципів. Бізнес найкраще сприяє розвиткові тоді, коли його діяльність орієнтована на шанобливе ставлення до людей як розумних, вільних і соціально активних особистостей.

Окрім етики та соціальної відповідальності в бізнесі, під час презентації йшлося і про стереотипи та упередження. «Нам завжди говорили, що гроші – це зло, що багато грошей – це зло. Ні! Таке твердження є неправильним. З грошима можна зробити багато доброго. Усе залежить лише від того, як ми їх заробили і як ними користуємося», – переконана Гелен Алфорд.

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment