Дуже-дуже давно
у містечку поблизу гори Битка народився той,
хто став вибраним, щоб боронити світ від зла.

Вибраних не було багато. Скільки саме – достеменно ніхто не знає, бо жили вони одинаками і намагалися не залишати по собі слідів. Прийнявши тягар свого дару, вони усамітнювалися і боролися таємно. Подейкують, що всесвітньо відомий Хитромудрий ідальго з Ламанчі стверджував привселюдно, буцімто він – один із Вибраних. Та позаяк довести того не зміг, то його ще й назвали брехуном.

Спершу Воїн був ремісником. Його цікавила тільки робота, аж доки одного дня він почув голос, який казав, що не бути йому більше ремісником, а належить йому надалі боротися з чудовиськами.

Через кілька років він уперше зустрівся з ними. Нападали чудовиська на нього у ліжку; коли він ішов; коли сидів думав. Зрозумів він, що змушений битися, якщо хоче захистити світ. Тож він пішов у ліс і там на них чекав. На окремих фрагментах його щоденникових записів, що залишилися у його спаленій оселі, вдалося прочитати, що чудовиська ті були велетенські, безокі, з могутніми щелепами, здатні проковтнути все перед собою.

Він не програв битви. Він бився з ними надзвичайно хоробро. Проти нього та смертоносна орда була безсила.

“…нападали вночі, бігли до мене, я чув ці крики – так не могли кричати люди; я знав, що то вони, і що вони знову спробують мене вбити, щоб напасти на інших. Але я не здамся. Я Воїн…”

На цьому записи перериваються.

Легенда свідчить, що одну битву він таки програв. Люди ще довго питали, що то змогло зламати такого видатного бійця.

Через кілька тижнів знайшли ще один вельми короткий запис. Там було записано одне ім’я, – як стверджують, саме це чудовисько убило Воїна. Ім’я його – слово, утворене від двох грецьких слів σχίζειν и φρήν, що перекладається як Schizophrenia.

© Теодора Гаврилович – Теодора ГавриловиЂ
Із сербської переклав Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment