Вчора в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА відбулася презентація техніко-економічного обґрунтування проекту реконструкції гідротехнічних споруд з відновленням екологічного та санітарно-гігієнічного стану р. Либеді.

На річці Либеді заплановано роботи з очищення у закритій частині колектора водойми на ділянці від вул. Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора.

– Визначення основних напрямків відновлення і поліпшення стану русла р. Либеді, розчищення берегів, відновлення берегоукріплення з визначенням зони рекреації для відпочинку населення – головне завдання проекту. Перед нами тривалий процес розчищення колекторів, ремонту гідротехнічних споруд, упорядкування зливостоків – сукупності робіт, що дозволять очистити перші 1800 метрів р. Либеді з понад 17 кілометрів її русла. Площа басейну ріки становить 67 квадратних кілометрів, – зазначив начальник управління екології і природних ресурсів Андрій Мальований.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літописна Либідь – жертва індустріалізації

Річка Либідь, як об’єкт реконструкції має природоохоронне значення для міста Києва. Проект передбачає відновлення річки до стану можливості її використання для цілей організації відпочинку населення, зміну візуального простору, озеленення і благоустрій прилеглої території вздовж берегів.

– Результати гідрохімічних і гідробіологічних аналізів якості води й донних відкладень р. Либеді, виконаних у травні 2018 р., порівняно з аналогічними даними за 2000-2014 роки виявило значне погіршення стану екосистеми р. Либеді й засвідчило нагальну потребу його покращення. Цього року буде відновлено лише 10% загальної довжини річки Либідь. Це лише початок роботи з благоустрою річки. Проект з повного розчищення реалізовуватиметься поетапно. Це може тривати 4-5 років, – розповів в.о. генерального директора КП «Плесо» Олег Юсипенко.

Поділитися:
 • 28
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  28
  Shares