Китай готується до війни зі США, – ЗМІ

Китай нарощує готовність до можливого військового конфлікту зі США з огляду на бурхливу діяльність нового президента Дональда Трампа.

South China Morning Post оприлюднила цитати з офіційних документів Центральної військової комісії КПК, Народно-визвольної армії Китаю та державних засобів масової інформації. Військові і політичні чиновники наголошують на необхідності постійної готовності до погіршення китайсько-американських відносин.

На сайті Народно-визвольної армії опубліковано матеріал з попередженням, що шанси війни між КНР і США стали реальнішими на тлі загального погіршення ситуації в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Дії США, спрямовані на зміну їхньої політики й балансу сил в Азії тільки наближають «гарячу» фазу конфлікту.

Центральна газета КНР «Женьмінь жибао» надрукувала коментар на слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона про необхідність припинити доступ Китаю до штучних островів у спірних районах Південно-Китайського моря. Китайська влада наполягає, що військові КНР проводитимуть планові навчання у відкритому морі незалежно від думки третіх сторін. А речник Білого будинку Шон Спайсер у відповідь на запитання журналістів заявив, що США перешкоджатимуть Китаю захоплювати території в міжнародних водах Південно-Китайського моря.

«США збираються упевнитися, що захищають свої інтереси, – сказав Спайсер. – Якщо ці острови справді в міжнародних водах, а не частина власне Китаю, то – так, ми будемо захищати міжнародні території від захоплення їх однією країною».

У відповідь офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн сказав, що США слід «бути обережними у тому, що вони кажуть і роблять, аби уникнути завдання шкоди миру й стабільності в регіоні».

Китайські військові завжди готові до можливого військового конфлікту, але «екстремальна діяльність» Дональда Трампа може значно прискорити розв’язку, стверджують аналітики.

Євген Шкодун

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*