У Львівській ОДА відбулася нарада щодо реалізації в 2014 році Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2013-2016 роки.

Нагадаємо, що в області діє Програма енергозбереження для населення Львівщини, яка передбачає видачу мешканцям області кредитів на впровадження заходів з енергозбереження з відшкодуванням 15 відсотків річних в національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження та 20 відсотків – за кредитами, отриманими на заходи з використання альтернативних до газу джерел енергії. За Програмою енергозбереження для населення Львівщини на 2013-2016 роки станом на 31 липня 2014 року видано 390 кредитів на суму 5,3 млн грн., а з обласного бюджету відшкодовано 917,2 тис. грн.

Основне ж питання, яке було обговорено під час наради – внесення змін до Програми щодо впровадження відшкодування відсоткових ставок за кредитами, отриманими на здійснення заходів з енергозбереження для об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) на базі Програми енергозбереження для населення Львівщини. Відтак, Львівська ОДА доручила ПАТ «Львівгаз» підготувати пропозиції щодо зменшення на 50% видатків громадян – власників будинків на вартість оплати технічної документації при заміні газового обладнання у приватних будівлях та оплати за встановлення та монтаж систем опалення у будинках. За зміни у техдокументації зараз жителі Львівщини платять 1,5-2 тис. грн., а це – третина вартості енергоощадного котла.

За підсумками наради прийнято рішення опрацювати механізм відшкодування відсоткових ставок за кредитами, отриманими на здійснення заходів з енергозбереження для об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment