Комп’ютер і здоров’я: як не стати жертвою роботи за комп’ютером

Колишній офіс Facebook. Зображення - liveinternet.ru

Реалії нашого життя такі, що дехто просто не уявляє дня без комп’ютера та Інтернету. Вчені (не лише донецькі вчені) б’ють на сполох: Інтернет викликає залежність, що руйнує мозок, а сидіння протягом багатьох годин перед комп’ютером шкодить іншим органам. Як подолати наслідки цього стану та попередити проблеми зі здоров’ям?

 

Не секрет, що з часом робота біля комп’ютера починає викликати щонайменше дискомфортні відчуття. Ще згодом можуть початися й більші неприємності, що загрожують перерости у справжні проблеми. Запобігти ж цим проблемам – значно простіше, ніж потім від них лікуватись.

 

Медики порахували, що найчастіше у людей, котрі постійно працюють з комп’ютером, виникають проблеми самопочуття, про які ми зараз поговоримо.

 

1. Найпоширенішим симптомом є біль у спині та шийно-плечовій частині. Такі болі – наслідок неправильного положення тіла під час сидячої роботи. Захоплюючись процесом, ми часто забуваємо контролювати спину, тому сидимо не рівно, а як вийде. Від цього м’язи спини та шийно-плечового відділу неприродно напружуються і – вуаля! – маємо біль у спині та шиї.

 

Наслідки: атрофія спинних та плечових м’язів, порушення живлення мозку, викривлення хребта, сольові відкладення та багато іншого.

 

Колишній офіс Facebook. Зображення - liveinternet.ru

 

Як позбутись: правильно облаштувати робоче місце – аби вам не доводилось робити різких і незручних рухів; звернути уваги на робоче крісло – бажано, щоб воно мало фіксуючу спинку; обов’язково робити регулярні перерви – відомі з дитинства “фізкультхвилинки” є гарним способом розім’ятись та пожвавити кровообіг. Під час роботи намагайтесь слідкувати за положенням спини, шиї, рук.

 

2. Подразнення й сухість очей часто виникають від неправильних налаштувань і розташування монітора (дуже яскраве або темне зображення, монітор надто далеко чи, навпаки, дуже близько). Погана якість монітора також може бути причиною втоми очей. Врешті-решт, ми в процесі можемо банально забути… кліпати очима! А це викликає нерегулярне зволоження слизової оболонки ока, вона пересихає, відчувається дискомфорт.

 

Наслідки: від загальної втоми до значного погіршення зору та навіть таких захворювань, як катаракта.

 

Колишній офіс Facebook. Зображення - liveinternet.ru

 

Як позбутись: треба кліпати очима! Звучить як жарт, але якось вже спробуйте не забувати про це. Розберіться зі своїм монітором: читати та переглядати інші файли вам має бути комфортно, не вглядаючись у текст та не примружуючи очей. Можливо, порадившись з окулістом, вам варто буде працювати в окулярах. Також не забувайте відривати погляд від монітора, робити простенькі зорові вправи. Відрегулюйте освітлення робочого місця та приміщення загалом.

 

Крім цих, найпоширеніх, дискомфортних відчуттів, сидяча робота з комп’ютером може викликати також й інші неприємності й симптоми. Тож – дбайте про своє здоров’я! Частіше робіть невеличкі перерви, щоб не давати своєму організмові “засидітись”. Дуже корисно збільшити фізичну активність у позаробочий час. А декому, можливо, навіть є сенс подумати про стояче робоче місце, як це зараз поширюється на Заході. У будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте, що з вашим здоров’ям щось не гаразд – порадьтесь з лікарем.

 

Гарного вам здоров’я й цікавої роботи!

  

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір