Комітет Верховної Ради з питань культури та духовності схвалив до другого читання текст законопроекту (№5670-д) про забезпечення функціонування української мови як державної.

Члени комітету на засіданні в середу ухвалили рішення рекомендувати парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону в редакції, запропонованій комітетом.

Голова комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький зазначив, що члени комітету довго працювали над цим законопроектом.

“Ми останні, думаю, два тижні щодня збиралися, опрацьовували поправки, шукали рішення, проводили міжнародні переговори, не приховую цього, і з послами “Великої сімки”, і з генеральним секретарем НАТО, і з президентом Європейського парламенту за участю голови Верховної Ради”, – сказав він на засіданні комітету.

За словами М.Княжицького, нардепи подали понад 2 тисячі правок до проекту закону.

“Звісно, законопроект зміниться, але не дуже сильно. Він зміниться, я сказав би, в більш логічну з правової точки зору сторону. Кардинальних змін не буде”, – сказав він журналістам.

М.Княжицький також засумнівався в тому, що парламент розгляне законопроект у четвер.

“Залежить від фракцій коаліції. Я не думаю, що це буде завтра. Поки що до кінця готовності в залі немає. Сподіваюся, що наприкінці січня – на початку лютого вона буде”, – додав нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовне питання у контексті війни Росії з Україною: Путін не втрачає надії

Народний депутат із фракції “Блок Петра Порошенка” Ярослав Лесюк наполягав на тому, щоб комітет на засіданні розглядав кожну поправку, подану народними депутатами до ініціативи. Однак його пропозиція не здобула підтримки.

Комітет затвердив проект закону з правками на підставі того, що підготувала робоча група, до якої входили його члени.

Як повідомлялося, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада підтримала в першому читанні комітетський законопроект (№5670-д) про забезпечення функціонування української мови як державної.

Законопроект передбачає створення інституту уповноваженого з захисту державної мови. Функціями уповноваженого буде захист української мови як елемента конституційного ладу та захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у всіх сферах суспільного життя на всій території країни.

Поділитися:
 • 119
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  119
  Shares