Комісія Київської міської ради з питань культури підготувала до другого читання проект рішення про використання української мови в столиці.

Про це інформує прес-служба Київської міської ради.

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики 7 червня депутати погодили правки, які надійшли до проекту рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині” і підготували документ до другого читання. У першому читанні цей проект Київрада підтримала 20 квітня.

Відповідно до редакції, запропонованої профільною комісією, проект рішення носитиме назву “Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Києві”.

Пропонується встановити, що мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.

Також детальніше виписано пункт про використання української мови в місцях громадського обслуговування. Зокрема, пропонується встановити, що під час реалізації товарів і надання послуг першочергово використовується державна мова.

“На прохання споживача, суб’єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги і для належного обслуговування споживачів. При цьому ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов’язкова наявність меню державною мовою. При обслуговувані відвідувачів персонал зобов’язується пропонувати меню українською, і лише на вимогу відвідувача, надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності”, – сказала голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха.

Комісія пропонує встановити, що на території міста Києва всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь які інші форми аудіo- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконуються державною мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою. Окремо наголошується, що таке правило не поширюються на дипломатичні установи й офіційні представництва міжнародних організацій, які розташовані в Києві. При цьому знаки для товарів і послуг наводяться в господарському і публічному обігу у тому вигляді, в якому їм надана правова охорона відповідно до українського законодавства.

Проект рішення у другому читанні буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні Київради.

Як ми раніше повідомляли, ініціатор проекту рішення Юрій Сиротюк висловив упевненість, що голосів депутатів для ухвалення рішення вистачить.

Поділитися:
 • 188
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  188
  Shares

Leave a Comment