У Львові відбулася зустріч обласного керівництва та депутатського корпусу облради з делегацією представництва американського Об’єднання комітетів євреїв з колишнього Радянського Союзу.

Як повідомив присутніх президент об’єднання Лоуренс Лернер, основна місія делегації – допомога українському народу у боротьбі із зовнішнім агресором: “Нині ми збираємо інформацію, в чому ми могли б бути корисні вам у цей непростий період. За останні три дні перебування в Україні ми вже мали зустрічі у низці міністерств у Києві. Основне прохання, яке отримали від влади України – протидіяти російській пропаганді, яка активно ведеться проти вашої держави. Ми вже розробили концепцію щодо вирішення цього питання, яка буде незабаром презентована. Важливим моментом нашої концепції є те, що її можна буде втілити без залучення бюджетних коштів”.

Ще одним ключовим питанням співпраці з владою Львівщини було відновлення та збереження пам’яток культурної спадщини єврейського народу на території Львівської області. За словами начальника відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА Андрія Левика, в області налічується близько 9 тисяч пам’яток культурної спадщини світового значення, серед яких чимало єврейських. Чиновник розповів, що обласна влада тісно співпрацює з єврейською громадою щодо відновлення цих пам’яток. Однак, на його думку, в перспективі було б добре прийняти спеціальну програму зі спільного фінансування відбудови пам’яток єврейської культури.

Синагога Львові

Окрім цього, учасники зустрічі обговорили і низку інших питань. Це, зокрема, й можливість відкриття почесного консульства Ізраїлю у Львові, сприяння у відкритті прямих авіаліній між Львовом та Ізраїлем і США, допомога внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на території Львівщини тощо.

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment