Боротьба з корупцією має надважливе значення для України. Хабарництво зупиняє розвиток бізнесу та негативно впливає на економіку. Обравши Європу прикладом для наслідування, Україна має подолати корупцію в зародку та знищити будь-які її прояви. Але спершу треба виявити слабкі місця системи хабарництва, яка вже встигла глибоко пустити корені.

Цій проблемі була присвячена прес-конференція, участь у якій взяли Дмитро Дубілет – заступник Голови правління ПриватБанку, Дмитро Шимків – заступник голови АПУ з питань проведення соціальних, економічних та адміністративних реформ, та Андрій Марусов – Голова правління Transparency International Україна.

Експерти звітували за результатами соціологічного опитування, проведеного серед керівників українських підприємств. Опитування провели Transparency International Україна, ПриватБанк, ТОВ Аудиторська фірма «ПрайсвотерхаусКуперс (Аудит)» та GfK Ukraine.

За отриманими даними, 60% підприємців не помітили змін у рівні хабарництва після Революції гідності. 18% опитаних заявили, що ситуація із корупцією погіршилася. Найчастіше хабарі вимагали у Податковій службі, а саме під час перевірок, в Агентстві земельних ресурсів (при оформленні документів) та у ДАІ при отриманні дозвільних ліцензій.

Найбільш проблемними виявилися Одеська та Херсонська області, а найнижчий рівень хабарництва зафіксований у Волинській та Закарпатській областях. Найбільше від корупції потерпає галузь сільського господарства.

Експерти заявили, що усунути підстави для хабарництва буде легше, ніж ловити корупціонерів поодинці.

– Завдяки таким опитуванням ми маємо змогу дізнатися, хто бере хабарі та за що саме. Після цього ми можемо усунути причини корупції саме там, де вона найчастіше виникає. Наприклад, змінити технологію отримання документів чи провести зміни в законодавстві, – повідомив Дмитро Шимків.

Крістіна Сінкевич

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment