Кілька слів про “Українську правду”

В мережі Facebook розпочинається кампанія проти “Української правди”, співробітники якої на своїй офіційній сторінці відверто ігнорують україномовних користувачів, і навіть дозволяють собі грубити.

 

Раз вже почалась така “п’янка”, вставлю й своїх 5 копійок. Річ у тім, що ще в березні я спробував м’яко підказати співробітнику сторінки “УП”, що їх робота не зовсім коректна: мова сторінки – українська, новини україномовні, а текст анонсу подається російською. Звісно, результату це не дало, “УП” “міло улибнулась” з приводу бендерівця, що приперся вчити “уму-разуму”, і все залишилось так, як і було. Відзначу: жоден з відвідувачів сторінки мене тоді не підтримав.

 

 

Що ж змінилось тепер? Та й чи змінилось?

Поки що – не змінилось нічого. Сторінка “УП” працює в штатному режимі, з російськомовними анонсами і грубістю на адресу відвідувачів. Аспектів різних тут багато.

 

Об’єктивно: “УП” має дві мовні версії – українську й російську. Цілком можливо, що російськомовна версія дає сайтові більше прибутку, ніж україномовна. Та це ж не означає, що треба ігнорувати україномовних користувачів! Сторінки на Facebook – безкоштовні, тож було б правильно зробити дві офіційні сторінки двома мовами, і спілкуватись з гостями тією мовою, з якою вони прийшли. Це міг би робити навіть один і той самий співробітник – якщо, звісно, релігія не забороняє йому писати українською.

 

Суб’єктивно: думаю, багатьох користувачів образило таке ставлення співробітників “УП” до них. Це при тому, що саме користувачі сайту – головне його багатство. Без відвідуваності не буде й ваших грошей, панове! А з огляду на це – не користувачів створили для вас, а ваш сайт створили для користувачів. А так – певна кількість ваших відвідувачів перестануть такими бути. Кардинально це на “УП” не вплине, але хоч якісь збитки будуть. Що вже добре 🙂

 

Знаю, що звертатись до адміністрації сайту – це те ж саме, що звертатись до українців – результат буде нульовим. Та все ж, спробую.

 

Шановна адміністраціє “Української правди”!

Велике до вас прохання: вгамуйте своїх співробітників, навчіть їх поважати тих, хто їх годує. 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір