Катерина Осадча: Українська блогосфера – частина сучасної української культури

Запрошую вас до спілкування з цікавою людиною. У нас в гостях – український блогер Катерина Осадча, той самий “Учитель інформатики“.

 

Катерина Осадча

 

– Катерино, доброго дня. Дякую вам, що погодились поспілкуватись. Багато з наших читачів знають ваш блог “Учитель інформатики“, тож їм буде цікаво трохи більше про вас взнати. І, для розігріву, скажіть, будь ласка, як ви стали вчителем інформатики? Ви – математик, чи вчились саме на викладача предмету “Інформатика” (і де вчились)?

 

– У мене дві вищі освіти. Я закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет за спеціальністю “Українська мова і література”, а згодом Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського за спеціальністю “Інформатика”, здобувши кваліфікацію викладача інформатики й математики, програміста.

 

– Як виникла ідея вести блог? І в продовження: “Блог учителя інформатики” – перший, чи ви вже досвідчений блогер? Є ще якісь проекти?

 

– У процесі викладання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на кафедрі інформатики і кібернетики накопичувалося багато матеріалу, яким хотілося поділитися з колегами, але він не вписувався у зміст дисципліни або наукової статті. До того я почала викладати таку дисципліну як “Основи Інтернет”, що вимагало ознайомлення із сучасними Інтернет-технологіями. Тому виникла ідея і бажання створити блог. Він став мені потім в нагоді, коли я вирішила писати кандидатську дисертацію.

 

– Як ваші учні й колеги ставляться до вашого “блогування”?

 

– Я не цікавилася цим питанням у них особисто, але наскільки знаю, інформацію вони використовують, а це головне. Так, одного разу, перевіряючи курсову роботу у студента, побачила тексти з мого блогу.

 

– Чи не думали ви над тим, щоб створити автономний блог?

 

– Думала, але є нюанси, які мене не влаштовують.

 

– Ви берете участь у якихось блогерських заходах?

 

– Можна сказати, так. Блог “Учитель інформатики”, інші мої блоги, у тому числі й мікроблог, брали участь у конкурсах блогів (наприклад, BUBA). Також вже 2-й чи 3-й рік поспіль планую взяти участь в Ukrtweet, та все ніяк не виходить 🙁

 

– Чи робите ви щось для просування свого блогу? Як вам допомагає спільнота “Український дайджест блогосфери“?

 

– Нічого спеціального я не роблю, крім публікації посилань на пости з блогу у соцмережах та Твітері. І то не систематично. Від учасників спільноти “Український дайджест блогосфери” я отримую коментарі у блогах і моральну підтримку.

 

– Якщо ми запросимо вас взяти участь у “Блогобитві” на нашому сайті – чи погодитесь ви? Як, взагалі, ставитесь до конкурсів та змагань?

 

– Я нормально ставлюся до конкурсів та змагань, тому не буду проти взяти участь у “Блогобитві”.

 

– Це – дуже позитивна для мене інформація. Ви будете однією з перших запрошених на наступну “Блогобитву”. Але, продовжимо. На вашу думку, за якими блогами майбутнє – особистими чи тематичними? І чому?

 

– Не можна сказати однозначно. На мою думку, лише особисті блоги широко відомих людей (зірок естради та кіно, політиків, журналістів тощо) можуть бути дуже популярними. Тематичні блоги, які часто ведуться простими смертними, звісно залежно від тематики, якості і цікавості постів, можуть також мати високу популярність і відвідуваність.

 

– Чи варта, взагалі, українська блогосфера того, щоб її розвивати, здійснювати якісь заходи для її популяризації? Що б ви особисто зробили для цього?

 

– Українська блогосфера – це частина сучасної української культури. Її вивчають і пишуть навіть дипломні роботи за кордоном. Коли я починала свій блог, подібних освітніх блогів було дуже мало, а сьогодні за запитому “учитель інформатики” я знаходжу набагато більшу кількість блогів, ніж у 2008 році. І це мене радує. Особисто я для розвитку української блогосфери веду кілька блогів і лише українською мовою. Часто серед студентів і колег пропагую створення блогів, що сприяло появі кількох тві-акаунтів, на жаль – російською мовою.

 

– Як ви ставитесь до блогів політиків? І хто, на вашу думку, найкращий блогер серед політиків України?

 

– Я до політики і політиків індиферентна. Блогів політиків не читаю, хоча у твітері підписана на кілька.

 

– Які плани на майбутнє?

 

– Є дещо, проте не хочу “палити хату” 🙂

 

– Кілька слів-побажань читачам нашого сайту.

 

– Якщо ви читач цього блогу, то вже більшість з моїх побажань ви виконали 🙂 Бажаю вам наснаги надалі писати цікаві статті українською мовою, не втрачати оптимізму у розвитку української блогосфери і радіти життю.

 

– Дякую вам, Катерино, за цікаву бесіду. Зі свого боку дозвольте побажати вам подальших успіхів у професійній діяльності, як і в особистому житті. Маю надію, що це не остання наша розмова, і найближчим часом ми, як мінімум, будемо з вами спілкуватись у рамках “Блогобитви”. Щасти вам!


Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  


Телеграм-канал Мова й історія

Be the first to comment

Leave a Reply